logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/03 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
اعزام ۵۰۰ خبرنگار به راهپيمايي اربعين

اعزام ۵۰۰ خبرنگار به راهپیمایی اربعین

مسئول بسیج رسانه با بیان اینكه قرارگاه رسانه‌ای در ایلام و خرمشهر به منظور خدمات به اصحاب رسانه كه از جاده‌های این استان‌ها عبور می‌كنند راه‌اندازی می‌شود، گفت: در این قرارگاه خدمات اینترنتی و استودیو برای ارتباط مستقیم با ماهواره وجود دارد.

مسعود بصیری در درباره اقدامات و برنامه‌های ویژه برای اهالی رسانه جهت راهپیمایی اربعین حسینی گفت: طبق سنوات گذشته كه نشان داده‌ایم راهپیمایی اربعین یكی از موضوعات مهم برای بسیج رسانه است و تسهیلاتی را جهت اعزام خبرنگاران و اصحاب رسانه قائل شده‌ایم قرار است در سال جاری نیز حمایت را ادامه دهیم.

وی با بیان اینكه بسیج رسانه برای راهپیمایی اربعین در قالب اعزام كاروان‌های مختلف و تسهیل اعزام آنان به عراق اقدامات ویژه‌ای را در نظر دارد، افزود: اعزام خبرنگاران جهت پوشش مراسم اربعین حسینی و همچنین تولید محصولات فرهنگی بر روی نرم‌افزار «سلام» بخشی از برنامه‌های ویژه بسیج رسانه است.

مسئول بسیج رسانه خاطرنشان كرد: سال گذشته ستاد مركزی بسیج رسانه 200 خبرنگار را از رسانه‌های مختلف برای پوشش مراسم راهپیمایی اربعین به عراق اعزام كرد و تسهیلاتی را نیز برای آنان فراهم آورد ضمن اینكه در سال 93 نیز 160 خبرنگار در مراسم اربعین حضور داشتند.

وی تأكید كرد: برنامه‌ریزی ستاد مركزی بسیج رسانه اعزام و ارائه تسهیلات برای 500 خبرنگار جهت اربعین حسینی است كه در این راه قرار است اولویت خاصی را برای عكاسان خبری در نظر بگیریم.

بصیری افزود: قرار است امكانات اینترنتی خاصی نیز برای افرادی كه در طول مسیر خانواده خود را گم كرده‌اند فراهم شود.

مسئول بسیج رسانه با اشاره برگزاری مسابقه عكاسی ویژه اربعین در سال گذشته خاطرنشان كرد: سال 94 بیش از 12 هزار اثر به دبیرخانه مسابقه ارسال شد كه قرار است در سال جاری نیز این مسابقه برگزار و به 100 اثر برگزیده جوایزی اهدا شود.

وی گفت: ستاد بسیج رسانه در نظر دارد قرارگاه رسانه‌ای ویژه‌ای را در شهر ایلام به منظور خدمات به خبرنگارانی كه از جاده‌های این استان عبور می‌كنند ارائه دهد ضمن اینكه در این قرارگاه ارائه خدمات اینترنتی و استودیوی اختصاصی برای ارتباط مستقیم با ماهواره در نظر گرفته شده است. همچنین در نظر داریم چنین خدماتی را نیز در خرمشهر برای اهالی رسانه فراهم كنیم.

مسئول بسیج رسانه درباره ارائه تسهیلات ویژه به اهالی رسانه خارج از ایام اربعین جهت اعزام به عتبات عالیات گفت: برای خبرنگاران تسهیلات ویژه‌ای نظیر وام و انجام هماهنگی‌های لازم جهت سفر زیارتی به عتبات عالیات در نظر گرفته‌ایم.

وی با بیان اینكه بسیج رسانه برای اربعین سال 95 تعدادی پوستر ویژه زائرینی كه كوله با خود حمل می‌كنند تهیه كرده است، گفت: این پوسترها حاوی مطالب و احادیثی از امام حسین (ع) درباره سبك زندگی اسلامی، تأمین معاش و برخورد با مردم آماده شده كه بر روی كوله‌پشتی و سینه‌های زائران نصب خواهد شد.
 

مطالب مشابه