logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/02 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
ارمغان سفر كربلا معرفت افزايي وانتخاب الگوي برتر است

ارمغان سفر كربلا معرفت افزایی وانتخاب الگوی برتر است

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی مسوول بِعثه مقام معظم رهبری در عراق در دیدار با دانشگاهیان علوم پزشكی ایران، زیارت با معرفت را بسیار مهم خواند و بهترین ارمغان سفر كربلا را معرفت افزایی وانتخاب الگوی برتر دانست.

حجت الاسلام نجفی روحانی در گردهمایی دانشگاهیان علوم پزشكی ایران گفت: كربلا دریای وسیع وعمیق اسراراست. هركس به اندازه ظرفیت وجودیش از آن بهره می برد، عده ای به طور سطحی به آن نگاه می كنند، برخی عمق وگروهی عمیق تر در آن غورمی كنند واز آن توشه می برند .

وی افزود: سعی و تلاش در جهت معرفت افزایی كنید و از این دریای بی كران بهره كافی ببرید. بدانید به میزانی كه معرفت زیاد می شود، به همان اندازه اجر و پاداش شما بیشتر می گردد.

وی خطاب به دانشجویان گفت: شما دانشگاهیان قشر فهیم و فرهیخته كشور هستید و مسائل را می توانید به خوبی تجزیه و نحلیل كنید. توقعی كه از شما می رود از سایرین نیست. بدانید بهترین ارمغان سفر كربلا معرفت افزایی وانتخاب الگوی برتر است.

حجت الاسلام نجفی روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: یك نفر از افتادن سیب به زمین قانون جاذبه را كشف می كند، در حالی كه بسیاری از افراد این صحنه رادیدند، اما چیزی متوجه نشدند. بنابراین از شما انتظار می رود در عرصه فرهنگی معرفتی كار نیوتنی كنید و به سادگی از كنار این گنبد و بارگاه و واقعه عاشورا عبور نكنید.

وی سپس با اشاره به مقام علم الیقین، عین الیقین، حق الیقین و بردالیقین گفت: در این سفر باید از شك به یقین رسید ودرحرم سیدالشهدا با امام خودتان صحبت كنید، میثاق ببندید والگو بگیرید.

مسوول بعثه مقام معظم رهبری در عراق سفر زیارت را فرصت تحول افكار و رفتار برشمرد وافزود: بعد از سفر اخلاق و رفتار زائر باید تغییر كند، با خانواده و پدر و مادرتان مهربان تر باشید. طوری رفتار كنید كه دوستانتان بگویند ای كاش زیارت هم نصیبمان می شد.

در پایان این گردهمایی هدایایی از سوی ستاد عمره دانشگاهیان به رسم یادبود به شركت كنندگان اهدا شد.

مطالب مشابه