logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/02 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
ثبت نام زائران اربعين از 65 هزار نفر گذشت

ثبت نام زائران اربعین از 65 هزار نفر گذشت

معاون سازمان حج و زیارت با بیان اینكه هنوز مبلع ویزای اربعین از سوی طرف عراقی اعلام نشده است، گفت : تا كنون بیش از 65 هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح ثبت نام كرده اند.

حمید محمدی معاون امور حج و زیارت سازمان حج  با اشاره به آخرین روند ثبت نام در سامانه سماح گفت: ثبت نام برای اعزام به اربعین از 16مرداد آغاز شد و با گذشت 15 روز بیش از 65 هزار نفر نام نویسی كرده اند.

وی در ادامه با بیان اینكه بر اساس جدول زمان بندی صدور روادید از اول شهریور باید آغاز می شد، تصریح كرد: دولت عراق هنوز در خصوص قیمت روادید مبلغی را اعلام نكرده است.

محمدی همچنین عنوان كرد: بر اساس توافقی كه با بانك مركزی انجام شده است، زائران مبلغ روادید خود را به صورت ریالی از طریق سامانه سماح پرداخت می كنند و بانك آن را به ارز تبدیل می كند به این ترتیب مشكل تهیه دلار كه سال گذشته برای بسیاری از متقاضیان اعزام وجود داشت حل می شود.

معاون امور حج و زیارت سازمان حج درپایان تاكید كرد: متقاضیان اعزام به عتبات از مراجعه به دفاتر غیرمجاز خودداری كنند و تنها از طریق سامانه سماح و مراجعه به دو هزار و دویست دفتر مجاز حج و زیارت در سراسر كشور برای اعزام به اربعین اقدام كنند.

مطالب مشابه