logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/01 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
افتتاح چند طرح عمراني عتبات در اعياد غدير و قربان

افتتاح چند طرح عمرانی عتبات در اعیاد غدیر و قربان

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از گشایش چند طرح عمرانی در اعتاب مقدسه در اعیاد غدیر و قربان خبر داد.

حسن پلارك رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: تا قبل از فرارسیدن اربعین حسینی و در عید قربان رونمایی یكی از سه گلدسته امامین جوادین كه طلاكاری، بازسازی و نوسازی شده است، بخشی از پروژه‌های افتتاح شده خواهد بود ضمن اینكه قرار است در عید غدیر نیز افتتاح بخشی عظیمی از صحن حضرت زهرا (س)‌ و الحاق بخش دوم این صحن به حرم مطهر را نیز داشته باشیم.

وی تصریح داشت:‌ بازگشایی یكی از سه ستون باقی‌مانده حرم مطهر سیدالشهدا (ع)‌ تا قبل از اربعین حسینی نیز افتتاح خواهد شد كه این ستون طبق پروژه‌های قبلی ما تقویت شده و در سال گذشته شاهد افتتاح یكی از این ستون‌ها بودیم و قرار است در سال جاری نیز ستون دوم افتتاح شده و پس از آن پروژه عمرانی ستون سوم آغاز شود كه در نهایت با افتتاح این ستون‌ها فضای خوبی به حرم مطهر اضافه خواهد شد.

پلارك با یادآوری تجربه این ستاد در گذشته در اسكان و پذیرایی 350 هزار زائر در ایام اربعین گفت: برنامه‌ریزی‌ها در امسال افزایش پذیرایی از 720 هزار نفر است كه قرار است از ظرفیت‌های همه استان‌های كشور در این راه استفاده كنیم.

او درباره خدمات این ستاد به زائرین در آستانه اربعین حسینی گفت: ستاد بازسازی عتبات مسئولیت كمیته مشاركت‌‌های مردم، اسكان و تغذیه زائران را در كربلا، نجف،‌ كاظمین و سامرا پذیرفته است.

وی تأكید كرد: سازماندهی مردمی هیات‌ها، تشكل‌ها و جذب كمك‌های نقدی مردم در راستای راهپیمایی بزرگ اربعین نیز بر عهده این ستاد قرار داده شده است.

پلارك با بیان اینكه در سنوات گذشته تجربه اسكان و استراحت 350 هزار نفر و همچنین پذیرایی وعده‌های غذایی در طول شبانه‌روز به زائرین بر عهده این ستاد بوده ،‌ اظهار داشت:‌ طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است امسال این میزان افزایش پیدا كرده و به 720 هزار نفر برسد كه البته در این راه از ظرفیت‌های كلیه استان‌های كشور استفاده می‌كنیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح كرد: در سال 94، ما تنها از ظرفیت‌های مردمی استان‌های مركزی استفاده كردیم و برای سال 95 بر طبق ابلاغیه وزیر كشور و دولت، وظایف كلیه استان‌ها برای راهپیمایی اربعین سهمیه‌بندی شده و قرار شده ستادهای پشتیبانی را در مراكز استان‌ها راه‌اندازی كرده تا بتوانیم امكانات بیشتری را از مردم و دستگاه‌های دولتی به داخل عراق منتقل كنیم.

وی تأكید كرد: تلاش داریم تا ظرفیت اسكان،‌ پذیرایی، خواب و وعده‌های غذایی زائران ایرانی را در عراق به 720هزار نفر برسانیم.

پلارك خاطر نشان كرد: قرار است طبق برنامه‌ریزی‌ها بخشی از امكانات پذیرایی، استراحت و خواب زائرین به سامرا و كاظمین منتقل شود.

وی با بیان اینكه ظرفیت ایجاد شده در سال 95 برای زائرین ایرانی قطعاً تكاپوی آنها را نخواهد داد، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها بیش از 2 میلیون زائر ایرانی به راهپیمایی اربعین در عراق خواهند رفت و تنها در صورتی كه زائران ایرانی به صورت دوره‌ای و در سه نوبت در موكب‌های ما حضور داشته باشند، قادر خواهیم بود از 720 هزار نفر پذیرایی كنیم ضمن اینكه كلیه اقدامات و امكانات ما به امكانات عراقی‌ها اضافه خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت:‌ حساب 1040 بانك ملی و بانك ملت جهت جذب كمك‌های مردمی و آمادگی ستادهای بازسازی عتبات عالیات در تمامی استان‌ها جهت ثبت‌نام از هیئت‌ها، موكب‌دارها و كسانی كه به دنبال اعزام امكانات به عراق هستند، در خدمت است.

وی تصریح كرد: اپراتورهای تلفن همراه ایران با در نظر گرفتن خدمات ویژه جهت عتبات عالیات و با شماره # 1040*780* تا سقف 200 هزار تومان كمك‌های خود را ارسال كنند كه این كمك‌ها به صورت آنلاین به حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات واریز خواهد شد.
 

مطالب مشابه