logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/05/31 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
استاندار يزد: راهپيمايي اربعين نمايشي ارزشمند در عرصه بين المللي

استاندار یزد: راهپیمایی اربعین نمایشی ارزشمند در عرصه بین المللی

استاندار یزد در نشست هماهنگی ستاد ساماندهی اربعین گفت: مراسم اربعین یك راهپیمایی صلح آمیز است كه توجه جهانی را به خود جذب كرده و باید زمینه ارائه بهترین خدمات به زائران حضرت امام حسین (ع) را در این ایام فراهم كنیم.

 نشست هماهنگی ستاد ساماندهی اربعین با حضور استاندار یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ، مسئول كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین، مدیركل امنیتی و انتظامی استانداری و مسئولان كمیته های ستاد ساماندهی اربعین استان در سالن زنده یاد حمیدیا برگزار شد.

استاندار یزد در این جلسه با تاكید بر بهره بردن از ثواب در همه امور بیان كرد: برای خدمت بهتر به زائران باید روحیه بسیار بالائی داشت و در مسیر خدمت به زائران حضرت سیدالشهدا (ع) وجود هر مشكلی را با شیرینی حل كرد.

«سیدمحمد میرمحمدی» افزود: در راهپیمایی اربعین موضوعات صرفا مذهبی و محدود به شیعیان نیستند و جنبه های اعتقادی و انسانی نیز وجود دارند كه باید با آمادگی فرهنگی از این فرصت های ارزشمند به بهترین نحو استفاده شود.

میرمحمدی ادامه داد: برای ساماندهی امنیت و خدمات سفر می توان با تقویت مشاركت مردمی از هوشیاری و تیزبینی سرمایه های اجتماعی در راستای افزایش امنیت بهره مند شد.
وی خاطرنشان كرد: تجارب سالهای گذشته برای دست‌اندركاران این مراسم سرمایه های خوبی هستند كه باید برای بهتر برگزار شدن این برنامه با توجه به وحدت اسلامی ، هماهنگی های لازم برای حمل و نقل، اسكان ،سلامت و تغذیه زائران انجام شود.

مراسم اربعین، نمایش اقتدار معنوی نظام جمهوری اسلامی ایران

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در این جلسه گفت: ستاد اربعین امسال چند ماهی است كه در سطح ملی به موقع آغاز به كار كرده و این فرصت بسیارخوبی است كه ضرورت ها و فعالیت هایی كه باید برای پیاده روی اربعین صورت گیرد را شناسایی و با توجه به آن برنامه ریزی مناسب انجام شود.

«محمدعلی طالبی» افزود: این ستاد با 13 كمیته در حوزه های مختلف فعالیت خود را در استان نیز آغاز كرده است و باید با فرصت شناسی موثر، مشاركت مردمی و حضور موسسه ها و نهادهای دولتی شرایط مناسبی را برای زائران فراهم كنیم.

وی ادامه داد: بحث اربعین یك آئین دینی و فراتر از آن یك نمایش قدرت از اقتدار معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است كه می تواند در ثبات امنیتی و سیاسی نظام موثر باشد و به حل و رفع بسیاری از مشكلاتی كه در حال حاضر كشورهای منطقه با آن مواجه هستند كمك كند، این یك وظیفه دینی و ملی است كه برعهده ما قرار داده شده است و با اهتمام به این موضوع باید بتوانیم سربلند شویم.

طالبی بیان كرد: استان یزد بیشترین تعداد زائران را برای مراسم اربعین دارد و ایجاب می كند در خصوص حمل و نقل، صدور ویزا، تمركز امكانات در مرز عراق برای رفاه هرچه بهتر زائران تلاش شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در پایان سخنان خود گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده توسط كمیته های مختلف و آمادگی خوبی كه در دستگاه ها دیده شده است، می‌توانیم نسبت به سالهای قبل بهتر در خدمت زائران و مردم باشیم.

مسئول كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین نیز در ادامه این جلسه با اعلام برنامه های فرهنگی اربعین امسال بیان كرد: تشكیل ستاد مركزی اربعین اقدامی است كه به دستور مقام معظم رهبری برای ارائه خدمات بهتر به زائران انجام شده است.

«حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی» افزود: با توجه به شرایطی كه بعد از حادثه منا در عربستان به وجود آمد، به دستور رئیس جمهوری این ستاد به وزارت كشور منتقل شد و حماسه بزرگ اربعین سال گذشته تحقق یافت.

وی با اشاره به اینكه مقام معظم رهبری تاكید دارند ما باید با عراقی‌ها در كنار هم باشیم و مراسم اربعین به عنوان مانور اقتدار معنوی انجام شود، گفت: این موضوع مهم است كه میزبان اصلی این همایش عظیم عراقی‌ها هستند.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی خاطرنشان كرد: در ارتباط با زائران پاكستانی در زاهدان اقدامات خوبی انجام شده است، این زائران ایران را به عنوان یك كشور امن خادم اهل بیت(ع) می‌شناسند و با توجه به امكاناتی كه در استان‌های در مسیرشان از جمله استان یزد هست باید زمینه پذیرایی مناسب از آنها فراهم شود.

مطالب مشابه