logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/05/25 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
دیدار و گفتگوی رئيس كميته فرهنگي و مسئول طرح ياوران اربعين با رئيس سازمان تبليغات اسلامی

دیدار و گفتگوی رئیس كمیته فرهنگی و مسئول طرح یاوران اربعین با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی

رئیس كمیته فرهنگی به همراه مسئول طرح یاوران اربعین و امور استان های این كمیته، با حجت الاسلام والمسلمین دكتر خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی درباره مسایل فرهنگی اربعین گفت وگو كردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، رئیس كمیته فرهنگی به همراه مسئول طرح یاوران اربعین و امور استانهای این كمیته، با حجت الاسلام والمسلمین دكتر خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در محل این سازمان دیدار و درباره مسایل فرهنگی اربعین گفت وگو كردند.
در این نشست كه دكتر معممی مقدم، مدیر كل سازمان نیز حضور داشت، حجت الاسلام دکتراحمدی گزارشی از سیاست‌‌‌‌ها، برنامه‌‌‌‌ها و اقدام‌‌‌‌هایی فرهنگی اربعین و نقش هر یك از دستگاهها و موسسه‌‌‌‌های فرهنگی ارائه داد. وی از حضور خوب و با نشاط معاونت فرهنگی و تبلیغ سازمان در كمیته فرهنگی، همچنین هماهنگی خوب مجموعه‌‌‌‌های وابسته به سازمان با كار گروهی مختلف، قدردانی کرد. ایشان ایجاد شبكه‌‌‌‌های آموزشی، فرهنگی و اطلاعرسانی با استفاده از ضریب مساجد، ائمه جمعه و جماعت و هیئت‌‌‌‌های مذهبی و تشكل‌‌‌‌های دینی را  از اقدام‌‌‌‌های 95سال كمیته فرهنگی بر شمرد و لازمه موفقیت این طرح را حمایت و راهبری جدی¬تر سازمان تبلیغات در كنار شورای سیاست گذاری ائمه جمعه دانست.
در ادامه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به برخی مشكلات و تجارب سال 94  گفت: راهحل اساسی برای حل مشكلات در تهران، گشودن مرز دیگری در استان كرمانشاه است، تا از بار سنگینی كه مردم قهرمان استان ایلام و مهران در آن ایام متحمل میشوند، كاسته و رضایت زائران نیز  تامین و زائران بیشتری به این سفر اعزام شوند. ایشان اطلاع رسانی، توجیه و آموزش زائران با استفاده از رسانه‌‌‌‌های جمعی و شبكه‌‌‌‌های مذهبی كشور را در انتخاب مسیر و سفری مطلوب و پر بازده، موثر دانست. ایشان خواستار اطلاع رسانی دقیق از وضعیت خدمات، نقشه راهنما، وضعیت اسكان و خدمات فرهنگی شد و بیان داشت ستاد اربعین باید مدیریت كلان و راهبری این كار را به عهده بگیرد و از ظرفیت هیئتهای مذهبی و تشكل‌‌‌‌های دینی برای ساماندهی و ارائه خدمات استفاده شود.
حجت الاسلام دكتر خاموشی بر فعال کردن هیئت‌‌‌‌های مذهبی و ایجاد شبكه هیئت¬های معین برای استان¬های مرزی كه مبادی خروجی و ورودی زائرانند تاکید کرد و  از تلاش و خدمات شهرداری تهران در ارائه خدمات شایسته به زائران در سال 94 در استان ایلام تقدیر و تشكر نمود.
ایشان آگاه ساختن مردم به توقف كوتاه در كربلا، بسنده کردن به زیارتی مختصر و اجتناب از اقامت چند روزه را ضروری خوانده و گفت برخی آسیب-های رفتاری نیز مشاهده میشود که برای رفع آنها باید با آموزشها و مراقبتهای ویژه، اقدامهای اصلاحی صورت گیرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی توجه به رعایت اخلاق و سنتهای موكبداران عراقی در مراسم اربعین از سوی ایرانیان را لازمه تعامل صحیح و تكریم میزبان دانست و گفت ما نباید سنتها و فرهنگ خود را تحمیل و حاكم كنیم. ایشان رعایت بهداشت فردی و محیط را از اولویتهای فرهنگسازی در ایران دانست و گفت بهترین شیوه برای فرهنگسازی در این حوزه اقدام‌‌‌‌ها و رفتارهای عملی است.

 

 

مطالب مشابه