logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/05/25 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
تاكيد نماينده ولي فقيه درامور حج وزيارت بر الگو گرفتن از سبك زندگي امام رئوف

تاكید نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت بر الگو گرفتن از سبك زندگی امام رئوف

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی همزمان با شب میلاد امام هشتم حضرت ثامن الححج در جمع كثیری از زائران حرم رضوی به بیان فضائل حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) پرداخت.

 نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت درجمع عاشقان و دوستداران شمس الشموس ثامن الائمه كه در مسجد گوهرشاد گرد آمده بودند، با تبیین سبك زندگی امام رضا، برخی از نكات برجسته زندگی آن امام همام را برشمرد و خواستار الگو گرفتن جامعه اسلامی از امام هشتم وسبك زندگی ایشان شد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر یكی از مشخصه های بارز زندگی امام رضا (ع) را آزاد اندیشی ذكر كرد و برگزاری جلسات مناظره با صاحبان اعتقادات مختلف را نشانگر آن دانست.

نماینده ولی فقیه در ادامه برخی از توصیه های حضرت ثامن الحجج (ع) را یادآور شد و رعایت آداب واخلاق اسلامی و احترام به دیگران را از جمله این موارد عنوان كرد.

وی همچنین رعایت ادب، اهانت نكردن و دشنام ندادن به دیگران را ازدیگر مصادیق مورد تأكید حضرت رضا ذكر كرد و با بیان شواهدی از قرآن كریم و تبیین این ارزش مهم اخلاقی تصریح كرد كه تخریب دیگران كار خلافی است كه متأسفانه در جامعه ما مرسوم شده است، در حالی كه امام توصیه به عقلانیت ، گفتگو و تضارب آرا داشتند.

مطالب مشابه