logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/05/21 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
پيروي از سيدالشهداء(ع) هميشه و همه جا عزت آفرين است

پیروی از سیدالشهداء(ع) همیشه و همه جا عزت آفرین است

نماینده بِعثه رهبری در عراق گفت: پیروی از امام حسین (ع) همیشه و همه جا عزت آفرین است و می توان مانند اصحاب سیدالشهداء امروز نیز راه و منویات آن حضرت را پیمود و اهداف ایشان را تعقیب كرد.

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی، نماینده بِعثه مقام معظم رهبری در عراق در گردهمایی دانشجویان زائر كربلا با اشاره به جمله «یا لیتنا كنا معك» گفت: در زیارت باید معیت و همراهی با امام (علیه السلام) صورت پذیرد و پیوند با امام مستحكم شود.

وی افزود: وقتی زائر جمله «یا لیتنی» را می گوید، آرزوی با امام بودن را می كند و مراد این است كه با فكر و اعتقاد خود همراه امام باشد و این اختصاص به مكان یا زمان خاصی ندارد؛ پیروی از امام حسین (علیه السلام) همیشه و همه جا عزت آفرین است و می توان مانند اصحاب حسین بن علی امروز نیز راه و منویات آن حضرت را پیمود و اهداف آن حضرت را تعقیب كرد.

نماینده بِعثه مقام معظم رهبری در عراق اظهار كرد: در جریان عاشورا مسلمانان عملا به سه گروه بی تفاوتها، معاندها و گروه سوم همراهان امام (علیه السلام) تقسیم شدند.

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی گفت: امروز راه امام حسین (علیه السلام) وجود دارد و مسلمانان به سه گروه تقسیم می شوند، تكفیریها و داعشی های جنایتكار كه نقش یزیدیان را ایفاء می كنند، .بسیاری هم نسبت به مظلومین عالم بی تفاوت هستند و عده ای هم در راه حق و ولایت مقاومت می كنند و از جان خود هم می گذرند.

نماینده بِعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: جمله «كل یوم عاشورا و كل ارض كربلا»، برگرفته از روح اسلام است و همیشه جنگ میان حق و باطل وجود دارد؛ لذا ما باید همیشه در صف حق طلبان و عدالت خواهان عالم باشیم و در مقابل كفر و شرك و جریان هایی همانند داعش مقاومت كرده و اجازه ندهیم چهره اسلام را خدشه دار كنند.

در ادامه این گردهمایی فرشاد فروزان فر از دانشجویان زائر كربلا با اشاره به حادثه عاشورا گفت: همیشه این سوال برایم مطرح بود چگونه فردی كه می داند حركتش در مسیری است كه به شهادت خود و عزیزانش و اسارت فرزندان و خانواده اش می انجامد، اما باز این راه را انتخاب می كند؟ به این نتیجه رسیدم كه امام حسین(علیه السلام) شجاعانه برای هدف خود كه اصلاح امت پیامبر(ص) بود، به میدان كربلا رفتند.

در پایان این مراسم نیز فیلم مستند ازمظلومیت ولایت و واقعه عاشورا همراه با روایت گری حجت الاسلام هاشمی نسب پخش شد.

از نكات مهم روایتگری این برنامه، توضیح و تبیین جذاب حجت الاسلام هاشمی نسب به صورت زنده در خصوص بخشهای مختلف فیلم است و این نوع روایتگری مخاطبان را با واقعیات اسلام و عاشورا بهتر آشنا می كند.

گفتنی است گردهمایی دانشگاهیان به همت ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در سالن اجتماعات بِعثه مقام معظم رهبری در كربلای معلا برگزار شد.

مطالب مشابه