logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/05/19 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
مهندس سعيد اوحدي: توصيه ما به زائرین اربعین اين است كه ثبت نام خود را به روزهاي پاياني موكول نكنند

مهندس سعید اوحدی: توصیه ما به زائرین اربعین این است كه ثبت نام خود را به روزهای پایانی موكول نكنند

رئیس سازمان حج و زیارت از نام نویسی بیش از 16 هزار نفر تاكنون برای شركت در راهپیمایی اربعین حسینی خبر داد و توصیه كرد: متقاضیان نام نویسی را به روزهای پایانی موكول نكنند تا بتوانند در تاریخی كه مشخص كرده‌اند مشرف شوند.

مهندس سعید اوحدی گفت: از ساعت 9 صبح روز گذشته سامانه ثبت نام برای علاقه‌مندان راهپیمایی اربعین حسینی آغاز به كار كرد تا دیشب 7 هزار نفر در قالب 2 هزار و 800 گروه در سامانه ثبت نام كرده‌ بودند.

وی ادامه داد: توصیه ما این است كه متقاضیان ثبت نام خود را به روزهای پایانی موكول نكنند و هرچه زودتر ثبت نام كنند تا بتوانند در تاریخی كه مشخص كرده‌اند و از مرزی كه تعیین شده است، مشرف شوند.استقبال برای روز اول بسیار خوب بود و تا این لحظه حدود 16 هزار نفر ثبت نام كرده‌اند مشكل خاصی نیز وجود نداشته است با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با سازمان فناوری اطلاعات خوشبختانه مسیر ثبت نام كاملا روان است.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان كرد: در این مرحله از ثبت نام به دلیل اینكه وزارت امور خارجه عراق نحوه صدور ویزا را اعلام نكرده است این موضوع از طریق كمیته كنسولی ستاد برگزاری اربعین در حال پیگیری است زائران نباید در این مرحله هیچ وجهی را پرداخت كنند. امیدواریم ظرف 10 روز آینده بتوانیم مشخصات و نحوه دریافت ویزا را اعلام كنیم و از طریق شماره همراه زائران و اطلاعیه سازمان حج مرحله بعدی اطلاع رسانی می‌شود.

مهندس اوحدی اظهار داشت: در برخی از شهرها ممكن است زائران به دفاتر مجاز در نزدیكی خود دسترسی نداشته باشند كه در این شهرها از طریق دفاتر حج و زیارت استان‌ها هماهنگی‌های لازم در حال انجام است كه زائران برای تحویل مدارك مجبور به تردد در بین شهرها نباشند. بازهم تأكید می‌كنیم كه تنها راه ثبت نام برای پیاده روی اربعین از طریق سامانه سماح است.

وی در مورد اعزام‌ها به عتبات عالیات در ایام عرفه گفت: در رابطه با پیش ثبت نام اعزام به عتبات عالیات به دلیل استقبال خوب علاقه‌مندان ثبت نام تا ساعت 16 امروز تمدید شده است و تا این لحظه بیش از 60 هزار نفر ثبت نام كرده‌اند كه ما مجبور هستیم از طریق قرعه كشی زائرانی كه در اولویت هستند را اعزام كنیم البته تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا بتوانیم ظرفیت‌های اقامتی بیشتری را در عراق به خدمت بگیریم تا امكان سفر برای تمام مشتاقان به عتبات در ایام عرفه، تاسوعا و عاشورا فراهم شود.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: اعزام‌ها از 17 شهریور تا 15 آبان است باز شاهد هستیم عده‌ای افراد سودجو تبلیغات‌هایی را انجام می‌دهند كه واقعیت ندارد و تحت عناوینی مانند عتبات قسطی یا ارزان قیمت،سودجویی می‌كنند و معمولاً هزینه بخشی از خدمات را دریافت نمی‌كنند و در داخل كشور عراق زائر را با مشكلات جدی مواجه می‌كنند به مشتاقان سفر به عتبات توصیه می‌شود به این تبلیغات توجهی نداشته باشند و تنها از طریق دفتر مجاز اقدام به ثبت نام كنند.

مطالب مشابه