logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/05/17 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
امام جمعه كاشان: امنيت زائران اربعين بيانگر توانمندي نظام اسلامي است

امام جمعه كاشان: امنیت زائران اربعین بیانگر توانمندی نظام اسلامی است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه كاشان با یادآوری امنیت زائران اربعین حسینی در سال گذشته، گفت: این برقراری امنیت بیانگر اقتدار و توانمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایرنا، آیت الله عبدالنبی نمازی روز شنبه در دیدار اعضای كارگروه زائران اربعین حسینی كاشان با وی با اشاره به جمعیت 25 میلیونی زائران اربعین حسینی در سال گذشته افزود: فرهنگ عاشورا در افكار عمومی در حال پیشرفت است و مردم آرام آرام به این فرهنگ ملحق می شوند و ندای هل من ناصر ینصرنی در گوش تاریخ ماندگار شده است.

وی خدمت به زائران ضریح مطهر حضرت امام حسین (ع) را كار بسیار عظیم و مقرب عندالله بیان كرد و گفت: دست اندركاران اعزام زائران اربعین حسینی كار بسیار بزرگی را در خدمتگزاری به این زائران انجام می دهند چون این افتخار نصیب هر شخصی نمی شود.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امام حسین (ع) غریبانه در كربلا به شهادت رسید اما تفكر توحیدی او درپایان عمر دنیا، تمام زمین را خواهد گرفت چرا كه همه بشریت در این ماجرا حسینی می شوند و حركت هایی كه امروز در نقاط مختلف جهان آغاز شده، نشات گرفته از همین نهضت است.

وی تصریح كرد: حتی غیر مسلمان ها نیز ازكشورهای اروپایی و غربی پیاده به كربلا می آیند چون نهضیت حسینی و مهدوی آغاز شده و این بوسیله شیعیان عراق و ایران توسعه می یابد و امام حسین (ع) را نمی توان از تاریخ بشریت جدا كرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری واقعه عاشورا و كربلا را سرمایه بسیار بزرگی برای اسلام ، شیعه اهل بیت (ع) دانست و یادآور شد: دشمن می كوشد این سرمایه شیعه را خلع سلاح كند.

وی از مسئولان اعم از دولت، وزارت كشور، نیروی انتظامی و دست اندركاران راهپیمایی عظیم پیاده روی اربعین حسینی خواست ازاین ظرفیت بیشترین بهره را برای ترویج فرهنگ حسینی، عاشورا و مهدوی بگیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین از دست اندكاران پیاده روی اربعین حسینی خواست ضعف ها و مشكلات سال گذشته را رصد و نسبت به برطرف كردن آنها برای كمك كردن و امدادرسانی به زائران اقدام
كنند.
رئیس اداره حج و زیارت كاشان نیز در این دیدار گفت: در راهپیمایی اربعین حسینی سال گذشته هفت هزار و 600 تن از مردم این شهرستان به صورت رسمی شركت كردند.

وحید اسكندری افزود: این شمار زائر با احتساب افرادی كه از این شهرستان از طریق موكب ها و غیررسمی در این راهپیمایی بسیار بزرگ حضور یافتند، به حدود 10 هزار تن رسید.

وی افزود: امسال با توجه به شرایط حساس منطقه و با توجه به این كه امنیت زائران بر عهده وزارت كشورگذاشته شده، ثبت نام زائران فقط از طریق سامانه سماح انجام می شود.

وی هم چنین خاطرنشان كرد: امسال ورود زائران به عراق بر اساس استان ها سهمیه بندی شده و برای زائران استان اصفهان مرزهای شلمچه و چزابه در نظر گرفته شده است.

مطالب مشابه