logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/05/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
كربلا امنيت به زائرانش هديه مي دهد

كربلا امنیت به زائرانش هدیه می دهد

نام كربلا برای عاشقان اهل بیت(علیهم السلام) ناموس و پرچم است و كربلا برای همیشه تاریخ نماد غلبه خوبی ها بر بدی هاست.

كربلا آرزوی آرزومندان فراوانی است و حضور در این سرزمین پر از رمز و راز شاید منتهای خواسته خیلی ها باشد.

این روزها وقتی در كربلا و بین الحرمین گام می گذاریم، در كنار معنویت و روحانی بودن فضا، از آرامش و امنیتی كه مشاهده می كنیم، به وجد می آییم، بازی كودكان، حضور خانواده ها در بین الحرمین و هزاران صحنه شاد و معنوی دیگر حكایت از ضریب امنیتی بالای كربلا دارد.

ابو محمد یكی از پیرمردان دنیا دیده ای است كه سالها زائر حرم حسینی است، او سالهای استبداد صدام را در این شهر دیده و می گوید: «صدام هم مثل تكفیریها می خواست این نقطه نورانی در زمین زائر نداشته باشد، او به روش استبدادی خود عمل می كرد و تكفیریها هم با رعب و وحشت می خواهند به هدفشان برسند اما عشق زائران به كربلا روز به روز افزایش پیدا كرد و اربعین حسینی با آن جمعیت میلیونی تیر خلاصی بر تفكر تكفیریها و دشمنان اهل بیت(علیهم السلام) است».

او عنوان می كند: اگر گشتی در شهر بزنید، تصاویر شهیدی می بینید كه در دفاع از حرمهای شریف به نبرد با تكفیریها پرداختند و به شهادت رسیدند.

جمله او را این گونه تكمیل كنم، زائرانی كه با احساس امنیت و در كمال آرامش خود را به بین الحرمین می رسانند، حتما به خوبی می دانند كه عاشقان امام حسین(علیه السلام) كیلومترها آن سوتر با تكفیریها می جنگند تا خنده های كودكان زائر مستدام باشد و كربلا را هر شب و هر روز با زائران فراوان و شادمان ببینیم.

كودكانی كه تا همین هفته پیش با پدر و مادر خود به بین الحرمین می آمدند و امروز و امشب دیگر پدر همراه آنها نیست و تنها دستشان در دست مادر است؛ پدرانی كه برای آرامش كربلایی ها آسمانی شدند.

تكفیریها خود را به آب و آتش زدند تا در این سالها كربلا را ناامن كنند، اما كربلا برای عاشقان اهل بیت(علیهم السلام) ناموس و پرچم است و كربلا برای همیشه تاریخ نماد غلبه خوبی ها بر بدی هاست.

مطالب مشابه