logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/05/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
روحانيون مظهر زيبايي هاي مكتب اهل بيت(ع) باشند

روحانیون مظهر زیبایی های مكتب اهل بیت(ع) باشند

مسئول بِعثه مقام معظم رهبری در كشور عراق گفت: روحانیون در رفتار و گفتار مظهر صفات جمال الهی و زیبایی های مكتب اهل بیت(ع) باشند.

گردهمایی روحانیون و مداحان كاروان های ایرانی در كربلا با حضورحجج الاسلام نجفی روحانی و بهجتی در سالن اجتماعات بعثه رهبری برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی، نماینده بِعثه مقام معظم رهبری در عراق در این جلسه، 5 صفت برجسته از بهترین بندگان خدا از قول پیامبر اكرم(ص) را بیان كرد و گفت: بهترین بندگان خدا كسانی هستند كه وقتی كار نیكویی انجام می دهند، خوشحال می شوند و وقتی كار زشت و ناروایی مرتكب شدند، استغفار می كنند و پشیمان می شوند.

وی در ادامه افزود: سومین صفت این است كه وقتی چیزی به آنها عطا می شود، شاكر و سپاسگزار هستند و هنگامی كه مورد ابتلاء و آزمایش الهی قرار گرفتند، صبوری را پیشه خود ساخته و در نهایت اینكه وقتی عصبانی می شوند و غضب می كنند طرف مقابل خود را می بخشند.

نماینده بِعثه مقام معظم رهبری در كشور عراق با اشاره به رسالت روحانیون و مداحان در كاروان ها گفت: صبر و شكیبایی و بالا بردن آستانه تحمل، بستر هدایتگری را آماده می كند و هنگام برخورد با مشكل در كاروان تدبیر و درایت، آن را برطرف می سازد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی از روحانیون خواست در رفتار و گفتار مظهر صفات جمال الهی و زیبایی های مكتب اهل بیت و فرهنگ علوی و حسینی را برای زائر مجسم كنند.

وی با اشاره به اینكه بهترین مقام ها ، مقام بندگی و عبودیت است، افزود: حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) را ابوعبدالله می نامند و در واقع امام حسین(علیه السلام) پدر و معلم بندگی و عبودیت واقعی خداوند است.

نماینده بِعثه مقام معظم رهبری در كشور عراق عنوان كرد: باید با تأسی به اباعبدالله الحسین (علیه السلام) شیوه بندگی را عملا به زائرین بیاموزیم، چون هر فردی بنده خدا شود، محبوب امام حسین (علیه السلام) و خود خداوند قرار می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود چند مسئله شرعی را یادآور شد و به پرسشهای روحانیون كاروانها پاسخ گفت.

در این جلسه همچنین حجت الاسلام بهجتی، نماینده بِعثه مقام معظم رهبری در كربلای معلا تأكید كرد: در این سفر معنوی مكان بسیار تأثیرگذار است و قلب زائران در این صحن و سرا لطیف می شود و می توان با كارهای فرهنگی تأثیرات فراوانی بر روح و قلب آنها ایجاد كرد.

نماینده بِعثه مقام معظم رهبری در كربلای معلا با اشاره به اهمیت توجه روحانیون كاروانها بر مسائل فرهنگی زائرین گفت: مسئله اصلی و وظیفه اصلی روحانیون تمركز بر مسائل فرهنگی است و در این زمینه بیان احكام فراموش نشود.

حجت الاسلام كارآموزیان، رابط بعثه مقام معظم رهبری دیگر سخنران این جلسه بود كه برلزوم در پیش گرفتن تقوای الهی تاكید كرد و با بیان اینكه رازداری را باید از خدا آموخت، افزود: همه پرونده انسان نزد خداست اما آبروی هیچ فردی را نمی ریزد.

همچنین در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین شیرمحمدی، مسئول فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری به بیان نكاتی درباره مسائل فرهنگی و برنامه های بعثه مقام معظم رهبری در كربلا پرداخت.

مطالب مشابه