logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/05/10 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
حجت الاسلام احمدي مطرح كرد: مهمترين وظيفه رسانه ها در حوزه راهپيمايي اربعين فرهنگ سازي است

حجت الاسلام احمدی مطرح كرد: مهمترین وظیفه رسانه ها در حوزه راهپیمایی اربعین فرهنگ سازی است

رئیس كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین گفت: امسال استفاده از فضای مجازی را توسعه دادیم و با تشكیل گروه مستقل و همكاری اپراتورها، برنامه منسجمی آماده شده تا به 4 زبان در رسانه ها و خبرگزاری ها مورد استفاده قرار گیرد.

حجت الاسلام حمید احمدی رئیس كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین، با اشاره به اینكه اولین و مهمترین وظیفه رسانه ها در حوزه راهپیمایی اربعین فرهنگ سازی است، گفت: سلامت، بهداشت، سفر، تغذیه ،اسكان و تعامل با مردم عراق از جمله مواردی است كه نیاز به فرهنگسازی دارد، چرا كه حدود 2 میلیون ایرانی در یك زمان واحد در فضا و محیط خارجی قرار می گیرند، چنانچه ما در آداب زیارت دچار آسیب های جدی هستیم از این رو اصلاح رفتار و فرهنگسازی نیاز است كه این موضوع با كمك تشكل ها، ائمه جمعه و هیئت های مذهبی بسیج انجام خواهد شد.

وی افزود: با توجه به تشكیل ستاد مركزی اربعین در وزارت كشور، 13 كمیته تخصصی در این ستاد شكل گرفت كه بخش فرهنگی و آموزشی به عهده بعثه مقام معظم رهبری قرار گرفت و در این میان 16 دستگاه فرهنگی كشور از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر كشور، سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت فرهنگی شهرداری عضو آن هستند.

حجت الاسلام احمدی تصریح كرد: پس از اربعین سال گذشته، اولین كاری كه صورت گرفت بازبینی برنامه ها بود تا بر اساس عملكرد سال 94، گروه های تخصصی شوراها شكل گرفت و هم اكنون برنامه ریزی برای فعالیت های فرهنگی اربعین سال 95 در حال انجام است.

رئیس كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین تاكید كرد: از جمله مواردی كه در اربعین سال گذشته به آن پرداخته شد و قرار است در اربعین امسال بیشتر روی آن كار شود فعالیت بخش بانوان است كه به همین منظور شورای راهبردی بانوان تشكیل و برای فعالیت بخش قرآنی نیز شورایی با مسئولیت تشكل های قرآنی تشكیل شده است.

وی یادآور شد: اتاق فكری با حضور فرهیختگان و اساتید برجسته حوزه و دانشگاه ایجاد شده است كه در آن ایده پردازی برای فعالیت های اربعین صورت می گیرد.

حجت الاسلام احمدی اضافه كرد: همچنین كارگروه های دیگری از جمله رسانه و فضای مجازی، كودك و نوجوان، اعزام مبلغ و تولید محصولات فرهنگی در حال فعالیت هستند و تا پایان ماه ذی الحجه برنامه ها نهایی می شود و با هماهنگی مسئولان عراقی اجرای برنامه ها آغاز می شود.

رئیس كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین بیان كرد: با توجه به تجربه موفق استفاده از فضای مجازی و شبكه های اجتماعی در اربعین گذشته، امسال استفاده از این فضا را توسعه دادیم و با تشكیل گروه مستقل و همكاری اپراتورها، برنامه منسجمی آماده شده تا به 4 زبان در رسانه ها، خبرگزاری ها و شبكه های اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد.

وی به فعالیت فرهیختگان در كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین اشاره و بیان كرد: فرهیختگان در قالب گفتمان سازی ما را در بایسته های اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و معرفتی با استفاده از فضای مجازی همراهی می كنند تا سخن مقام معظم رهبری مبنی بر با شور رفتن و با شعور بازگشتن از اربعین محقق شود.

حجت الاسلام احمدی گفت: همه كسانی كه عازم سفر در اربعین هستند، می توانند به تنهایی یك رسانه باشند كه لازمه آن این است كه خود، آموزش های لازم را كسب كنند و پیام رسان این نهضت بزرگ باشند.

مطالب مشابه