logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/05/03 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر: اربعين بزرگترين و بي نظيرترين اجتماع بشري است

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر: اربعین بزرگترین و بی نظیرترین اجتماع بشری است

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت با حضور در دومین جلسه اتاق فکر کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی تاكید كرد: ما با تمام ظرفیت وارد صحنه شده ایم تا این حركت عظیم مردمی باشكوهتر، اصولی تر و جامع تر برگزار و برنامه ریزی های صورت گرفته عملیاتی شود.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر در دومین جلسه اتاق فکر کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین اهتمام جدی به مسایل این حوزه را خواستار شد و برلزوم استفاده از راهكارهای مناسب برای برگزاری هرچه با شكوه تر مراسم اربعین حسینی تاكید كرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت با اشاره به اینكه دراین اطاق فکر كه در حقیقت نقش اطاق فكر پیاده روی میلیونی اربعین را دارند، دیدگاه افراد صاحب نظر درخصوص آسیب ها و فرصت ها مطرح و بررسی می شود، تصریح كرد: با استفاده ازاین اطاق فكر باید برای بهره برداری از مراسم باشكوه اربعین حسینی باهدف اعتلای جهان اسلام و مكتب اهل بیت علیهم السلام برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.

وی افزود: استقبال گسترده مسلمانان جهان بویژه زائران ایرانی و غیر ایرانی ازمراسم عظیم اربعین می طلبد كه برای ایجاد تحول فرهنگی در مخاطبان این سفر معنوی كار و تلاش جدی صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر در ادامه با بیان بخشی از اقدامات بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت در سال های گذشته برای تسهیل در حضور گسترده تر زائران در مراسم اربعین حسینی، اضافه كرد: امسال مسئولیت اعزام و كمیته فرهنگی و آموزشی برعهده سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری است و ما با تمام توان وارد صحنه شده ایم تا این حركت عظیم مردمی پخته تر، اصولی تر و جامع تر تحقق یابد و برنامه ریزی های صورت گرفته عملیاتی شود.

نماینده ولی فقیه سپس اقدامات صورت گرفته در حوزه فرهنگ سازی را یادآور شد و با اشاره به اینكه در مراسم اربعین حسینی ملیت ها و مذاهب مختلف از جمله شیعه ، سنی و مسیحی در كنار هم حضور دارند، گفت : اربعین بزرگترین و بی نظیرترین اجتماع دینی بشری است كه در هیچ كجای دنیا سابقه ندارد و افتخاری برای مكتب اهل بیت علیهم السلام بشمار می رود.

وی با اشاره به اینكه به مراسم اربعین باید نگاه فراملی و فرامذهبی داشت نمونه هایی از خدمات رسانی به زائران در پیاده روی اربعین را برشمرد و تاكید كرد: رافت و محبت میان علاقمندان و عاشقان ابا عبدالله الحسین باید تبیین و برای انعكاس آن در سطح جهان اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.

در ادامه این نشست صاحب نطران اطاق فکر با ارائه گزارش در حوزه های رسانه ، فضای مجازی ، بین الملل و فرهنگی راهبردها و پیشنهادهای خود را مطرح كردند.

نماینده ولی فقیه درپایان این نشست بر لزوم استفاده از راهكارهای مناسب برای جهانی شدن مراسم اربعین بعنوان یك پدیده دینی انسانی با مشاركت پیروان مذاهب و ادیان مختلف تاكید كرد و خواستار هدف گذاری در حوزه های مذهبی و مردمی و همچنین فرهنگ سازی در خصوص اخلاق زائر، آداب زیارت ، افزایش معرفت زائران و اشاعه فرهنگ غنی اسلامی شد.

مطالب مشابه