logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/04/30 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
ضرورت اطلاع رسانی برنامه های آموزشی و فرهنگی کمیته اربعین

ضرورت اطلاع رسانی برنامه های آموزشی و فرهنگی کمیته اربعین

مسئول طرح یاوران معنوی اربعین با بیان اینکه یكی از سیاست‎های كمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، اطلاع‎رسانی در حوزه برنامه‎های آموزشی و فرهنگی است، گفت: امیدواریم با حضور فعال سازمان تبلیغات اطلاع رسانی به طور كامل پوشش داده شود.

حجت الاسلام امیرمسعود حاجی ابراهیمی، مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری گفت: با توجه به اینكه یكی از سیاستهای كمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، اطلاعرسانی در حوزه برنامههای آموزشی و فرهنگی است، روحانیون مستقر در كشور، روحانیون طرح هجرت، روحانیون مراكز و نهادها، مراكز فرهنگی و هیئات مذهبی نقش كلیدی در این مساله دارند.

وی با بیان اینکه با توجه به تصویب این طرح در ستاد مركزی و تشكیل كارگروه ضروری است با استفاده از ظرفیت‎ تمامی نهادهای مرتبط این طرح اجرایی شود، خاطرنشان کرد: تاكنون كارهایی انجام گرفته است و امیدواریم با حضور فعال سازمان تبلیغات اطلاع رسانی به طور كامل پوشش داده شود.

حجت الاسلام حاجی ابراهیمی با بیان اینکه ضروری است از تمام ظرفیت نشستها، جلسات و فضای مكتوب و مجازی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در این حوزه استفاده شود، اظهار داشت: در این راستا جلساتی با شورای سیاستگذاری ائمه جمعه كشور و دفتر ائمه جماعات برگزار شده است و طی مكاتباتی نمایندگان شورای سیاستگذاری و دفاتر نمایندگی بعثه به یكدیگر معرفی شدند.

مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه دفتر رسیدگی به امور مساجد نیز قرار است در این خصوص برای مساجد تهران به صورت متمركز برنامههای لازم را اجرا كند، ادامه داد: همچنین محتوای آموزشی كه بر اساس نیازشناسی وضعیت موجود و آسیبشناسی سالهای گذشته انجام شده است توسط كمیته فرهنگی و آموزشی تدوین شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی روحانیون و مبلغین كشور تحت آموزش و اطلاعرسانی توسط سازمان تبلیغات اسلامی قرار می گیرند، افزود: در بعضی مناطق دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری وجود ندارد كه در صورت توافق مسئول سازمان عهدهدار تشكیل كمیته فرهنگی آموزشی اربعین شود كه كار یاوران معنوی هم اجرایی خواهد شد.

حجت الاسلام حاجی ابراهیمی با اشاره به روش های اطلاع رسانی در حوزه آموزشی و فرهنگی کمیته اربعین گفت: بنابراین افرادی به عنوان مسئول كمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در استان ها و مناطقی که دفتر بعثه ندارند معرفی خواهند شد تا احكام لازم توسط مسئول كمیته فرهنگی آموزشی ستاد مركزی اربعین ابلاغ شود.

مسئول طرح یاوران معنوی کمیته اربعین خاطرنشان کرد: با توجه به اینكه سایت تبیان و كانالهای ویژه هیئات مذهبی از وسیعترین و پرمخاطبترین سایتها و كانالهاست، اطلاعات و مطالب آموزشی در اختیار قرار داده شود تا اطلاعرسانی مناسب صورت گیرد.

وی افزود: همچنین با وجود سامانه امین، در خصوص انتقال سریع محصولات فرهنگی به مخاطبین و گروههای هدف میتوان برای ارسال محمولههای آموزشی و فرهنگی اربعین تولید شده توسط بعثه از آن استفاده كرد.

حجت الاسلام حاجی ابراهیمی با اشاره به حضور اعضای کمیته فرهنگی آموزشی اربعین در نشست های توجیهی کارشناسان استانی سازمان تبلیغات اظهار داشت: با توجه به ظرفیت فراهم شده، اعضای كمیته فرهنگی آموزشی اربعین در جلسات فصلی قبل از محرم روحانیون و هیئات و مداحان، ادارات و شبكههای تحت پوشش حضور خواهد داشت.

مسئول طرح یاوران معنوی اربعین با اشاره به لزوم طراحی محتوای مناسب مخاطبین اربعین تصریح کرد: با توجه به نشست مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در هفته آینده و اعلام كار اجرایی طرح، تشكیل كارگروه به كلیه مسئولان به صورت رسمی اعلام می شود تا از كار موازی جلوگیری شود.

وی با اشاره به آغاز به کار مسئولان كمیتههای استانی اربعین گفت: این در حالی است که پس از تایید نهایی، محتوای لازم جهت اطلاعرسانی در اختیار می گیرد تا مسئول طرح یاوران موارد لازم را به اطلاع مردم برساند.

مطالب مشابه