logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1400/06/23 - 03:46 ب.ظ
  • چاپ
رونمایی از مجموعه آثار نغماتی و مدیحه سرایی با موضوع اربعین

رونمایی از مجموعه آثار نغماتی و مدیحه سرایی با موضوع اربعین

در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، از مجموعه آثار نغماتی و مدیحه سرایی با عنوان«دلدادگی» با موضوع اربعین رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری الاربعین، در آستانه اربعین حسینی، از مجموعه آثار نغماتی و مدیحه سرایی با موضوع اربعین طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت  و سرپرست حجاج ایرانی و حجت‌الاسلام حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین و شماری از معاونان و مدیران بعثه مقام معظم رهبری رونمایی شد.

براساس این گزارش، این مجموعه با عنوان«دلدادگی» دربرگیرنده نوای گروههای ممتاز و بین‌المللی «بیان» تهران، «سیره النبی» مشهد، «طارق» تبریز، «فلق» اصفهان، «محراب» تهران و «معراج» قم است که به زبان فارسی تولید و منتشر شده و به زودی به زبان‌های عربی، انگلیسی و اردو نیز آماده و ارائه خواهد شد.
سرپرست حجاج ایرانی در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در کمیته فرهنگی  و آموزشی اربعین به پایان ناپذیر بودن معارف اهل بیت‌(ع) اشاره کرد و تنها راه نجات بشریت را تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) دانست.
وی با بیان اینکه اهل بیت و قرآن هر دو هادی و راهنمای بشریت هستند و به عنوان قویم و مستحکم ترین راه شناخته می شوند، از توجه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین به مسائل قرآنی در کنار سایر برنامه‌‎های اهل بیتی اربعین تقدیر کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین نواب، خواستار تقویت برنامه‌های قرآنی در اربعین شد و افزود: خوشبختانه هم اینک بسیاری از مواکب در اربعین حسینی، برنامه های قرآنی را در اولویت کارهای خود قرار داده اند و امروز شاهد هستیم که مجموعه ای از نغمه های قرآنی به مناسبت اربعین حسینی ارائه می شود.
وی یادآور شد: این کار بسیار ارزشمند و ماندگار خواهد بود و باید به زبان های مختلف تولید و منتشر شود.