logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/10/16 - 09:04 ق.ظ
  • بازدید:‌ 80
  • چاپ
بزرگداشت سردار سلیمانی و ابومهدی در دمشق

بزرگداشت سردار سلیمانی و ابومهدی در دمشق

نماینده ولی‌فقیه در سوریه با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها بدانند قطعاً پرچم حاج قاسم و ابومهدی المهندس بالاتر نگه داشته خواهد شد، گفت: شهید سلیمانی به دنبال عزت برای انسان‌ها و آزادی قدس بود.


دانلود پیوست

نماینده ولی‌فقیه در سوریه با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها بدانند قطعاً پرچم حاج قاسم و ابومهدی المهندس بالاتر نگه داشته خواهد شد، گفت: شهید سلیمانی به دنبال عزت برای انسان‌ها و آزادی قدس بود.

به گزارش «الاربعین» به نقل از فارس، مراسم گرامیداشت شهادت حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر شهدای مقاومت به میزبانی نماینده رهبر انقلاب در سوریه در حرم حضرت زینب (س) با حضور علماء، مسؤولان دولتی و سیاسی و نظامی و روسای قبائل و مذاهب گوناگون شیعه، سنی، مسیحی دروزی و اقشار مختلف برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله طباطبایی نماینده ولی فقیه در سوریه، یونس عزیز نماینده وزیر دفاع سوریه و سیدجواد شبر سرکنسول کشور عراق سخنرانی کردند.

آیت الله طباطبایی نماینده ولی فقیه در سوریه ضمن تسلیت شهادت شهدای مقاومت، ابراز داشت: برخی از انسان‌ها برای رسیدن به بالاترین مراتب کمال، تلاش می‌کنند ولی تعدادشان کم است و بسیاری از مردم به این دنیای حقیر راضی می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در سوریه با اشاره به شهادت مظلومانه حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس گفت: آنها به دست اشرار به شهادت رسیدند و به مقام قرب الهی رسیدند. شهید بزرگوار سلیمانی عابد و زاهد و همچنین شهید ابومهدی المهندس در عبادت زبانزد بود.

وی با اشاره به تواضع حاج قاسم سلیمانی گفت: ایشان خود را سرباز ولایت می‌دانست و وصیت کرد بر سنگ قبر خود، هیچ چیزی ننویسند، مگر سرباز اسلام.

آیت الله طباطبایی تاکید کرد: شهید سلیمانی به دنبال عزت برای انسان‌ها بود لذا به دنبال آزادی قدس بود.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی عاشق شهادت بود، اظهار داشت: ما کلام حاج قاسم را کنار اروندرود شنیدیم که با گریه می‌گفت: خدایا به حق این جسدهایی که از اروندرود برنگشتند، قسمت ما شهادت کن. ایشان از خیلی‌ها مخصوصا خانواده‌های شهدا حتی از مقام معظم رهبری می ‌خواست که برای شهادتش دعا کنند.

وی ادامه داد: قطعا از آمریکایی‌ها انتقام گرفته خواهد شد و آمریکایی‌ها بدانند قطعاً پرچم حاج قاسم و ابومهدی المهندس بالاتر نگه داشته خواهد شد.

آیت الله طباطبایی تاکید کرد: انتقام ما سخت خواهد بود و دشمن با ترس زیاد واسطه‌های فراوانی برای عدم اقدام ایران فرستاد، ولی رهبر ما فرمودند انتقام سختی خواهیم گرفت و من در کنار قبر مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و به خون این دو شهید قسم میخوریم راهشان ادامه پیدا کند.