logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/05/22 - 08:54 ق.ظ
  • بازدید:‌ 166
  • چاپ
خروج از کشور برای مراسم اربعین منوط به ثبت نام در سامانه سماح است/ آغاز ثبت نام زائران از اول شهریورماه

خروج از کشور برای مراسم اربعین منوط به ثبت نام در سامانه سماح است/ آغاز ثبت نام زائران از اول شهریورماه

محمدی فر گفت: ناجا با کنترل ترددها، از دهم محرم تا آخر صفر، اجازه عبور و مرور زائران را صرفا برای افراد ثبت نام شده در سامانه سماح صادر می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، احمد محمدی‌فر دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اعلام اینکه ناجا با کنترل ترددها، از دهم محرم تا آخر صفر، اجازه عبور و مرور زائرین را صرفا برای افراد ثبت نام شده در سامانه سماح صادر می کند، گفت: ثبت نام زائران اربعین حسینی علیه السلام در سامانه سماح از اول شهریور اجرایی می شود.

وی افزود: با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین مبنی بر ضرورت ثبت نام زائران در سامانه سماح، مقرر گردید مقدمات لازم از طریق درگاه های مختلف شامل دفاتر حج و زیارت، پلیس بعلاوه ۱۰ و پیشخوان دولت فراهم شود.

دبیر ستاد مرکزی اربعین همچنین از رسانه ها و اصحاب شریف رسانه درخواست کرد: الزامی بودن ثبت نام زائران در سامانه سماح و خدمات بیمه‌ای زائرین اربعین را مستمرا به مخاطبان خود اطلاع رسانی کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به مصوبه ستاد و هماهنگی کامل بعمل آمده و اتصال سامانه های سماح و ناجا، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با کنترل ترددها، از دهم محرم تا آخر صفر، اجازه عبور و مرور زائرین را صرفا برای افراد ثبت نام شده در سامانه سماح صادر می کند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با مرور دیگر مصوبات آخرین جلسه ستاد،  تاکید کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نظارت بر خدمات درمانی به زائرین اربعین حسینی را در داخل خاک عراق عهده دار خواهد بود.