logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/06 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
     امكانات مردمي براي خدمات رساني به زائرين اربعين حسيني در كربلا بسيج شود

امكانات مردمی برای خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی در كربلا بسیج شود

استاندار قم با تاكید بر خدمات رسانی شایسته و مطلوب به زائرین اربعین حسینی در كربلا، خواستار بسیج امكانات مردمی در این زمینه شد.

 حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش در جلسه ستاد تسهیلات اربعین حسینی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای ایجاد ستاد مردمی در كربلای معلی گفت: این ستاد یك ستاد كاملا مردمی بوده و صرفا كارهای هماهنگی از طریق استانداری و دستگاه های دولتی انجام می شود.
وی با تقدیر از نقش موثر مردم در شكل گیری و ایجاد این ستاد خدماتی گفت: مردم به بهترین شكل ممكن در این حركت ارزنده فرهنگی مشاركت و همكاری خواهند داشت.
استاندار قم با اشاره به اهمیت عزاداری اربعین حسینی در اسلام و فرهنگ تشیع، بر اساس روایتی آن را از نشانه های شیعه عنوان و خاطرنشان كرد: در طول تاریخ دشمنان اسلام تلاش زیادی را برای كمرنگ ساختن و حذف این آیین پروشور مذهبی انجام دادند.
حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش با بیان اینكه امروز به همت مسلمانان اعم از شیعه و سنی حركت اربعین پرشورتر از هر زمان دیگری برگزار می شود به حضور خیل عظیم عزاداران از كشورمان در این مراسم اشاره و تصریح كرد: ارائه ی خدمات به زائرین ابا عبدالله در كربلا باید به شكل مطلوبی انجام شود.
نماینده ی عالی دولت در استان با بیان اینكه قم در همه ی كارهای خیر در كشور نمونه و سرآمد بوده است، بر بسیج امكانات برای خدمات رسانی شایسته كاروان های اربعین تاكید و اضافه كرد: باید همه برای انجام برنامه ای درخور اربعین و شان و منزلت امام حسین (ع) همكاری و مشاركت داشته باشیم.

مطالب مشابه