logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/27 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
در كربلاي معلا؛ همايش علمي اربعین و سبک زندگی حضرت زینب (س) برگزار شد

در كربلای معلا؛ همایش علمی اربعین و سبک زندگی حضرت زینب (س) برگزار شد

همایش علمی اربعین و سبک زندگی حضرت زینب (س) به همت شورای راهبری فعالیت های بانوان كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین در كربلای معلا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، دراین همایش که جمعی از بانوان فرهیخته واندیشمند فعال در عرصه های مختلف دانشگاهی، حوزوی، فرهنگی و اجتماعی شرکت داشتند سخنرانان به تبیین سبک زندگی زینبی  ولزوم تاسی بانوان مسلمان از این سبک پرداختند.

حجت الاسلام و المسلمین نجفی مسئول دفترنمایندگی بعثه مقام معظم رهبری درعراق اولین سخنران این همایش بود که به ظرفیت عظیم اربعین در بازنمایی واقعه عاشورا اشاره وبرلزوم شناساندن نمادها و شخصیت های تاثیرگذار درواقعه عاشورا و حضرت زینب (س) به عنوان پیام رسان قیام امام حسین(ع) در بازنمایی راهپیمایی عظیم اربعین تاکید کرد.

درادامه این همایش خانم اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشورموضوع سخنرانی خود را رفتارشناسی حضرت زینب (س) قرار داد و خانم جهازی عضو هیات علمی و استاد دانشگاه نیز در موضوع روابط خانوادگی عاشورایی سخن گفت.

مدیریت پویا و غیر احساسی در شرایط بحرانی ومنش و سیره حضرت زینب (س) در نمای قرآن دو موضوع دیگری بود که خانم ها زرنگار و علوی اعضای هیات علمی و استاد حوزه و دانشگاه درسخنرانی های خود به تبیین آن پرداختند.

درهمایش علمی اربعین و سبک زندگی حضرت زینب (س) همچنین لاله افتخاری مسؤول شورای راهبری فعالیت های بانوان كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین اهداف برگزاری این همایش را بیان کرد و با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) الگوی تمام معنای صبر و استقامت بود بر لزوم تاسی  بانوان مسلمان ازسبک زندگی آن حضرت تاکید کرد.

گفتنی است این همایش در سالن اجتماعات دفترنمایندگی بعثه مقام معظم رهبری دركربلا برگزار شد.

مطالب مشابه