logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/11 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
معاون فرهنگي اداره كل تبليغات اسلامي قزوين: روحانيون اهداف پياده روي اربعين حسيني را براي مردم تبيين كنند

معاون فرهنگی اداره كل تبلیغات اسلامی قزوین: روحانیون اهداف پیاده روی اربعین حسینی را برای مردم تبیین كنند

حجت الاسلام نظری گفت: طلاب و روحانیون باید بر روی اهداف مراسم باشكوه پیاده روی اربعین تمركز كرده و مردم را با اهداف آن آشنا نمایند.

حجت الاسلام عباس نظری، در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران ایمانیه شهرستان تاكستان، ضمن تاكید بر برنامه ریزی های صورت گرفته در رابطه با مراسم اربعین حسینی در استان گفت: اهداف اصلی عزاداری امام حسین(ع) احیای دین و آشناسازی مردم با معارف اسلام و ایجاد زمینه برای توسعه اسلام است كه در تعالیم دینی به آن توجه جدی شده است.
معاون فرهنگی اداره كل تبلیغات اسلامی استان قزوین به لزوم تبیین این حركت عظیم ارزشمند فرهنگی توسط مبلغین و روحانیون در جامعه اشاره و اظهاركرد: رسانه های غرب می دانند كه اگر هدف حركت عظیم راهپیمایی اربعین حسینی برای دنیا تبیین شود و ملت های دنیا حضرت امام حسین(ع) را بشناسند، سرنوشت دنیا تغییر یافته و قدرت از آنان گرفته می شود.

وی افزود: اصل مسئله پیاده روی مسئله مهمی است و دلیل اهمیت آن این است كه به همان میزان كه از ناحیه علاقه مندان عشق و شور و معنویت وجود دارد، از آن طرف دشمنان نیز برنامه ریزی دارند.

حجت الاسلام نظری خاطرنشان كرد: فرهیختگان، مبلغین و روحانیون در قالب گفتمان سازی ما را درموضوعات اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و معرفتی با استفاده ازفضای مجازی همراهی نمایند تا سخن مقام معظم رهبری مبنی بر با شور رفتن و با شعور بازگشتن از اربعین محقق شود.

وی ادامه داد: همه كسانی كه عازم سفر در اربعین هستند،می توانند به تنهایی یك رسانه باشند كه لازمه آن این است كه خود، آموزش های لازم را كسب كنند و پیام رسان این نهضت بزرگ باشند.
معاون فرهنگی اداره كل تبلیغات اسلامی استان قزوین به برنامه ریزی های گسترده ستاد اربعین حسینی در حوزه استان و اداره كل تبلیغات اسلامی برای رفاه اعزام زائران اربعین حسینی اظهارداشت: ستاد مركزی اربعین حسینی امسال با تجارب سال‌های گذشته در حوزه تبلیغ، اقدام به تشكیل كمیته فرهنگی و آموزشی كرده كه در این سه ماه اخیر فعالیت‌های موثری داشته است.

حجت الاسلام نظری یاد آورشد: دراین كمیته، كارگروه تبلیغ و نماز با حضور نهادهای مختلف از جمله ستاد اقامه نماز، مركز رسیدگی به امور مساجد استان، حوزه علمیه قزوین ،اداره كل اوقاف وامور خیریه، نماینده بعثه مقام معظم رهبری و اداره كل تبلیغات اسلامی استان وستاد بازسازی عتبات وعالیات استان تشكیل شده است.

مطالب مشابه