logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/09 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
سومين جلسه كميته فرهنگي اربعين استان يزد تشكيل شد

سومین جلسه كمیته فرهنگی اربعین استان یزد تشكیل شد

سومین جلسه هماهنگی كمیته فرهنگی و آموزشی اربعین درمحل دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری یزد برگزار شد.

حجت الااسلام والمسلمین میررحیمی مسئول دفتر نمایندگی بعثه دراستان، هدف از تشكیل این نشست را هماهنگی و برنامه ریزی برای برگزاری همایش زائرین اربعین حسینی(ع) كه قرار است همزمان با سراسر كشور در مصلی یزد برگزار شود، عنوان كرد.

وی افزود این همایش روز جمعه آینده (چهاردهم آبان ماه) در مسجد ملا اسماعیل با حضور زائرین اربعین حسینی (ع) استان یزد درمصلی نماز دشمن شكن جمعه با همكاری و همدلی همه مسئولین به بهترین نحو برگزار خواهد شد.

درادامه این جلسه اعضای كمیته نظرات خود را در خصوص برگزاری هرچه باشكوه تر همایش معنوی زائرین اربعین بیان كردند و مسئولیت هریك از اعضای كمیته فرهنگی مشخص شد.

برپایه این گزارش دراین جلسه آقای شریفی مدیرحج و زیارت استان یزد نیز در باره ثبت نام از مشتاقان پیاده روی اربعین حسینی اظهار داشت:از 16 مرداد تاكنون 13000 نفر از اهالی استان در سامانه سماح برای حضور دركنگره عظیم اربعین ثبت نام كرده اند كه برای 4000 نفراز آنان ویزا صادر شده است.

وی از مردم خواست كسانی كه قصد حضور در مراسم اربعین را دارند حتماً در سامانه سماح و یا 64 دقتر خدمات زیارتی درسطح استان یزد ثبت نام كرده و پس از دریافت ویزا به این سفر معنوی مشرف شوند.

شریفی تاكید كرد مردم مراقب افراد سودجو باشند و فریب وعده های آنها را نخورند زیرا در اربعین 1395 بدون گذرنامه و ویزا امكان سفر به عتبات عالیات وجود ندارد.

مطالب مشابه