logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/05 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
سوء استفاده از گفتارها حربه دشمن براي ايجاد تفرقه است

سوء استفاده از گفتارها حربه دشمن برای ایجاد تفرقه است

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: توطئه افكنی با سوءاستفاده از نقل ها و گفتارها حربه دشمن برای ایجاد تفرقه و نفاق در بین امت اسلامی است.

جت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسكر امروز در دیدار با روحانیون و مبلغین استان خراسان شمالی اعزامی به مراسم اربعین كه در محل حوزه علمیه امام صادق (ع) برگزار شد منشاء تروریسم را وهابیت ذكر كرد و افزود: حضور روحانیت در دنیا روز به روز بیش از گذشته احساس می شود.

وی گفت: روحانیون باید با ارتقای فكری در مسائل روز جامعه و مرتبط با امور دینی، مهارت در سخنوری و ارتباط با مردم اجازه سوء استفاده و بهره برداری به دشمن برای ایجاد توطئه را ندهند.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینكه دشمن بدنبال فتنه انگیزی وهدف قراردادن نسل جوان و ایجاد شبهه در دین ومراسم عزاداری است، تصریح كرد: توطئه افكنی با سوءاستفاده از نقل ها، سخنان و گفتارها از حربه های دشمن برای فریفتن نسل جوان و ایجاد تفرقه و نفاق در بین امت اسلامی است.

وی با اشاره به تاكید امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر وحدت امت اسلامی و تقریب مذاهب اسلامی، خاطرنشان كرد: در شرایط فعلی كه دشمن در تلاش برای نفوذ است باید نیازهای مخاطبین شناسایی و روحانیت نیازهای آن ها را برآورده كند.

حجت الاسلام قاضی عسكر در ادامه اشاعه و ترویج نقل قول های نادرست از ائمه معصومین را مصداق بارز سوء استفاده دشمنان از مكتب دینی دانست و تصریح كرد: گاهی مطالبی بدون استناد با نقل هایی ضعیف و نادرست بیان می شود كه در ذهن مردم موهن جلوه می كند.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت بر اهمیت استفاده از فرصت اجتماع بزرگ اربعین برای پیش بُرد اسلام و مكتب اهل بیت تاكید كرد وگفت: این پیاده روی، فرصتی برای دفع فتنه ها و شبهاتی است كه دشمنان در بین مردم بویژه جوانان اشاعه می دهند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به نزدیك بودن مراسم اربعین حسینی، معرفت افزایی، برپایی نماز اول وقت، تلاش برای شناخت ائمه معصومین، پیروی از سیره اخلاقی و عملی را خواستار شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در سفری 2 روزه، سه شنبه وارد بجنورد مركز استان خراسان شمالی شد.

مطالب مشابه