logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/25 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
احمدی، رئیس کمیته فرهنگی، آموزشی ستاد مرکزی اربعین، سفر اربعين حسيني زائران را همايش شكوهمند مذهبي توصيف كرد

احمدی، رئیس کمیته فرهنگی، آموزشی ستاد مرکزی اربعین، سفر اربعین حسینی زائران را همایش شكوهمند مذهبی توصیف كرد

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی، آموزشی ستاد مرکزی اربعین در جلسه استانی ستاد اربعین مازندران كه به ریاست استاندار و در استانداری برگزار شد، سفر اربعین حسینی زائران را همایش شكوهمند مذهبی توصیف كرد و یاد آور شد: ثبت نام برای موسم اربعین در سامانه سماح از 20 مرداد ماه شروع شده است و دفاتر كنسولی مستقر در استان این مهم را از دهم مهر ماه آغاز خواهند نمود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی، آموزشی ستاد مرکزی اربعین در جلسه استانی این ستاد كه به ریاست استاندار مازندران و در استانداری برگزار شد، سفر اربعین حسینی زائران را همایش شكوهمند مذهبی توصیف كرد و یاد آور شد: ثبت نام برای موسم اربعین در سامانه سماح از 20 مرداد ماه شروع شده است و دفاتر كنسولی مستقر در استان این مهم را از دهم مهر ماه آغاز خواهند نمود.

ایشان با بیان این كه امسال همه زائران اربعین بیمه می شوند، گفت: ثبت نام به صورت غیر حضوری و به شكل اینترنتی صورت می پذیرد و زائران پس از ثبت نام در موعد مقرر برای ارایه مدارك جهت دریافت ویزا اقدام خواهند نمود.


 رئیس کمیته فرهنگی، آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع)، با اعلام این كه بر اساس پیش بینی كمیته اعزام، امسال قریب 2 میلیون زائر ایرانیِ اربعین، پای در این سفر می گذارند كه تاكنون بالغ بر 150 هزار نفر ثبت نام نموده اند و هر چه به زمان اعزام نزدیك تر می شویم روند ثبت نام همراه با اشتیاق زائرین سرعت می یابد، اظهار داشت: سهمیه مازندران از این سفر بزرگ معنوی بیش از 30 هزار نفر خواهد بود.
وی با اشاره به این كه ثبت نام تا 10 روز و در دفاتر كنسولی تا 2 روز باقی مانده به اعزام صورت خواهد پذیرفت، تصریح كرد: اعزام ها از اوایل ماه صفر آغاز می شود و زائران پس از اعزام تنها 20 روز فرصت اقامت در عراق را دارند.
وی با اشاره به این كه مباحث فرهنگ سازی چون آداب سفر، رعایت ویژگی های كشور میزبان و ... از طریق شبكه یاوران معنوی متشكل از ائمه جمعه و جماعات، صدا و سیما و شبكه های مجازی در داخل كشور درحال انجام است، خاطر نشان ساخت: در مقصد نیز از طریق راویان، برخی خدمات نرم افزاری، بسته های آموزشی و برنامه های فرهنگی دنبال می شود تا زائرین با آگاهی كامل در این سفر حاضر شوند و 900 مبلغ مذهبی نیز برای اعزام پیش بینی شده كه ساماندهی خواهد شد.

مطالب مشابه