logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/06/15 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
دومين جلسه ستاد اربعين استان هرمزگان برگزار شد

دومین جلسه ستاد اربعین استان هرمزگان برگزار شد

دومین جلسه ستاد اربعین هرمزگان به ریاست جاسم جادری استاندار هرمزگان و حضور مسئولین كمیته های این ستاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، ، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین معصومی لاری، مسئول كمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین هرمزگان ضمن بیان روایتی از فضیلت زیارت اربعین گزارشی از فعالیت های این كمیته فرهنگی و ارائه نمودند و برگزاری جلسه كمیته فرهنگی و آموزشی با حضور مسئول امور استانها و كارگروه یاوران معنوی ستاد مركزی اربعین و همچنین دو جلسه كارگروه استانی یاوران معنوی را از مهمترین فعالیت های این كمیته برشمردند .
دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان نیز پس از استماع گزارش عملكرد دیگر كمیته های ستاد با بیان اینکه مراسم اربعین یک همایش عظیم و پیاده روی بی نظیر است، عنوان کرد: به منظور آمادگی و ارائه خدمات مناسب به زائران، جلسات کمیته های زیرمجموعه این ستاد باید به صورت مرتب تشکیل و امور محوله پیگیری شود و کلیه اقدامات نیز به صورت مستمر به دبیرخانه ستاد در اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری ارسال شود.
وی ادامه داد: بیشتر توجه ما باید به سمت جمع آوری کمک های مردمی باشد و هرچه بتوانیم از مشارکت مردم بیشتر استفاده کنیم کار به شکل بهتری انجام می شود.
استاندار هرمزگان تصریح كرد: برپایی موکب توسط استان هرمزگان در مرز چزابه جهت خدمات رسانی به زائران اربعین توسط کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد انجام و امكانات مورد نیاز در این مكان ایجاد شود.
جادری با بیان اینكه باید در حرکت زائران و زیارت و امور مختلف مربوط به اربعین نظم حاکم باشد، اظهار داشت: اطلاع رسانی مستمر به مردم جهت جمع آوری کمک های مردمی و ساماندهی این كمك ها جهت ارسال صورت گیرد.
وی خاطرنشان كرد: کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد نیز مطالب قابل ارائه را آماده و به مردم اطلاع دهد و کمیته حمل و نقل نیز اتوبوس های مناسب را در اختیار زائران قرار دهد و همچنین برای بازگشت زائران از مرز اتوبوس ها ساماندهی شود.
استاندار هرمزگان اضافه كرد: کمیته مشارکت های مردمی نیز ایستگاه های صلواتی را در مسیر حركت زائران برپا و خدمات لازم را ارائه دهد و همچنین دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر نیز ایستگاه های بین راهی را برای ارائه خدمات به زائران برپا کنند.
جادری گفت: لازم است همه اقدامات به صورت منظم گزارش شود و کمیته نظارت و بازرسی عملکرد کمیته ها را گزارش دهد.

مطالب مشابه