جمعه 17 آذر 1402

28 مهر 1395

شرایط حضور در راهپیمایی اربعین برای مشمولان غیرغایب اعلام شد

سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: مشمولان غیرغایبی که قصد حضور در راهپیمایی اربعین حسینی را دارند باید طبق ضوابط و با پرداخت وثیقه معین‌، مجوز خروج را از سازمان وظیفه عمومی دریافت کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین به نقل از از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ثبت درخواست خروج از کشور مشمولان ساکن استان تهران برای سفرهای زیارتی و سیاحتی به صورت اینترنتی است و مشمولان سایر استان‌ها ‌با مراجعه حضوری به معاونت وظیفه عمومی مرکز استان می‌توانند برای اخذ مجوز خروج از کشور اقدام کنند.

تمام مشمولان غیرغایب استان تهران و متقاضی خروج از کشور برای سفرهای زیارتی و سیاحتی، باید با در دست داشتن برگ آماده به خدمت بدون غیبت و کد سخا به سایت خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به نشانی www.epolice.ir مراجعه و در خواست خود را ثبت کنند، مراحل بعدی اقدام به صورت پیامک به اطلاع متقاضی می‌رسد.

همچنین دانشجویان دانشگاه‌های استان تهران با داشتن معافیت تحصیلی نیز باید برای خروج از کشور به شیوه بالا اقدام کنند. برای این دسته از افراد، ۴۸ ساعت پس از پرداخت اینترنتی وثیقه تعیین شده، پیامکی از سوی این سازمان ارسال می‌شود‌، همچنین متقاضیان می‌توانند مراتب صدور مجوز خروج از کشور خود را ضمن استعلام از سامانه پیامک سازمان به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) یا در صورت داشتن گذرنامه از طریق اداره گذرنامه نیز پیگیری کنند.

مشمولان غیر غایبی که قصد حضور در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) را دارند نیز باید طبق ضوابط و با پرداخت وثیقه معین شده، مجوز خروج را از این سازمان دریافت کنند، بدیهی است در زمان حاضر هیچگونه فرآیند دیگری برای این افراد در نظر گرفته نشده است.

همچنین میزان وثیقه برای سفرهای زیارتی ۳۰ میلیون ریال و سفرهای سیاحتی ۱۵۰میلیون ریال است.