ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اعزام مبلغ اربعين حسيني از سوي آستان حسيني


آستان مقدس امام حسين عليه السلام مبلغان مذهبي خود را به همه راههاي منتهي به كربلا اعزام مي‌كند.

شيخ فاهم ابراهيمي، مسؤول بخش امور مذهبي آستان مقدس امام حسين عليه السلام تأكيد كرد: اين گروه روز پنج شنبه، همه ليست‌ها را با مبلغان درباره برنامه تبليغي و آموزشي براي مراسم زيارت اربعين خود نهايي كرده است و در آمادگي كامل به سر مي‌برد.

وي بيان داشت كه ۲۰۰ مبلغ ديني به همه راههاي منتهي به شهر مقدس كربلا اعزام مي‌شوند.

ابراهيمي گفت: وظيفه مبلغان پاسخ به سوالات شرعي، سخنراني و برپايي نماز جماعت در بين كاروان‌هاي زيارتي امام حسين عليه السلام است كه در راههاي منتهي به كربلا حضور دارند.

وي اشاره كرد با حوزه علميه نجف اشرف هم درباره اعزام بيش از ۵۰۰ طلبه علوم ديني به مسير نجف كربلا در ايام اربعين به توافق رسيده ايم.

مسؤول امور ديني آستانه مقدسه امام حسين عليه السلام بيان داشت: با همكاري بخش تحقيقات و پژوهش‌هاي ديني آستانه مقدسه، كتابچه‌هاي فراواني را به منظور آموزش و انجام خدمات فرهنگي به زائران منتشر كرده ايم تا با وظايف و آداب مراسم زيارت اربعين و تكاليف ديني كه در اثناء زيارت به حرم‌هاي ائمه معصومين عليهم السلام به عهده آنهاست، آشنا شوند. همچنين كتابچه هايي مخصوص به بانوان نيز منتشر كرده ايم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کربلا، شيخ فاهم ابراهيمي

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات