ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اعزام مبلغ اربعين حسيني از سوي آستان حسيني


آستان مقدس امام حسين عليه السلام مبلغان مذهبي خود را به همه راههاي منتهي به كربلا اعزام مي‌كند.

شيخ فاهم ابراهيمي، مسؤول بخش امور مذهبي آستان مقدس امام حسين عليه السلام تأكيد كرد: اين گروه روز پنج شنبه، همه ليست‌ها را با مبلغان درباره برنامه تبليغي و آموزشي براي مراسم زيارت اربعين خود نهايي كرده است و در آمادگي كامل به سر مي‌برد.

وي بيان داشت كه ۲۰۰ مبلغ ديني به همه راههاي منتهي به شهر مقدس كربلا اعزام مي‌شوند.

ابراهيمي گفت: وظيفه مبلغان پاسخ به سوالات شرعي، سخنراني و برپايي نماز جماعت در بين كاروان‌هاي زيارتي امام حسين عليه السلام است كه در راههاي منتهي به كربلا حضور دارند.

وي اشاره كرد با حوزه علميه نجف اشرف هم درباره اعزام بيش از ۵۰۰ طلبه علوم ديني به مسير نجف كربلا در ايام اربعين به توافق رسيده ايم.

مسؤول امور ديني آستانه مقدسه امام حسين عليه السلام بيان داشت: با همكاري بخش تحقيقات و پژوهش‌هاي ديني آستانه مقدسه، كتابچه‌هاي فراواني را به منظور آموزش و انجام خدمات فرهنگي به زائران منتشر كرده ايم تا با وظايف و آداب مراسم زيارت اربعين و تكاليف ديني كه در اثناء زيارت به حرم‌هاي ائمه معصومين عليهم السلام به عهده آنهاست، آشنا شوند. همچنين كتابچه هايي مخصوص به بانوان نيز منتشر كرده ايم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کربلا، شيخ فاهم ابراهيمي

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات