ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حضور ۱۸ هزار نيروي مردمي در تامين امنيت اربعين


حضور ۱۸ هزار نيروي مردمي در تامين امنيت مراسم اربعين خالد الشجمعي، رييس كميته امنيتي مجلس محلي نجف گفت: براي تامين امنيت مراسم اربعين امسال - ۱۸ هزار تن از نيروهاي داوطلب مردمي به طرح ويژه امنيتي اربعين حسيني ملحق مي‌شوند.

به گزارش  شبكه خبر، به گفته وي اين نيروها در نقاط مختلفي كه زائران حسيني در آن تردد دارند ازجمله جاده‌هاي نجف - كربلا، بغداد - كربلا و حله- كربلا مستقر مي‌شوند.

براساس پيش ببيني ها- براي مراسم اربعين امسال حدود ۲۰ ميليون زائر وارد كربلا خواهند شد.

گزارش‌ها از عراق همچنين حاكي است درگيري ارتش و نيروهاي مردمي با تروريست‌هاي تكفيري در پنج استان از شانزده استان عراق ادامه دارد.

وزارت كشور عراق از پاكسازي مناطق جنوبي بغداد تا منطقه جرف الصخر خبر داد. نيروهاي عراقي يك سركرده داعش به نام ابوعبيده اليمني را در منطقه جلولاء در استان دياله به هلاكت رساندند.

ارتش و نيروهاي مردمي مجتمع دولتي شهر الرمادي را در استان الانبار ازتروريست‌هاي داعش پاكسازي و در اين شهر و مناطق حبانيه و خالديه اين استان حالت فوق العاده اعلام و رفت و آمد را ممنوع كردند.

اسامه حردان، رييس شوراي‌هاي بيداري گفت: (در عمليات روز جمعه ارتش عراق در استان ا لانبار ۳۰ عضو داعش ازجمله چهار تك تير انداز در شهر الرمادي به هلاكت رسيدند، نيروهاي امنيتي عراق براي پاك سازي چند منطقه شهر رمادي، تدابير امنيتي ويژه اي را در اجرا كرده اند.)

بنا بر گزارش منابع رسمي عراق گروهك تروريستي داعش تاكنون نيمي از مناطق تحت اشغال خود را از دست داده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، اربعین، امام حسین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات