ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


فعاليت‌هاي فرهنگي در مسير زائران اربعين حسيني


يك موسسه فرهنگي عراقي در اقدامي جالب اقدام به نصب تمثال مراجع بزرگ شيعه در مسير نجف به كربلا كرده است.

به گزارش خبرنگار اعزامي از كربلاي معلي، همزمان با نزديك شدن اربعين حسيني، موسسه نجف اشرف در عراق اقدام به نصب بنرهايي از شعارهاي عاشورايي، تمثال مراجع، تصاوير مجاهدان شهيد عراقي و پرچم هايي با مضمون يالثارات الحسين در مسير نجف به كربلا و بالعكس كرده است.

همچنين در بنرهاي بزرگي تصاوير شش تن از علماي بزرگ شيعه از جمله حضرت امام خميني، مقام معظم رهبري، آيت الله سيستاني و شهيد صدر و حكيم به چشم ميخورد.

نصب تمثال علماي بزرگ شيعه و درج سخناني از آنها در موضوع عاشورا و اربعين، نصب پرچم يالثارات الحسين و تصاوير شهداي عراقي و درج بخشي از وصيت نامه آنها از جمله اين اقدامات است.

بنرهايي با مضامين عاشورايي همچون يا لثارات الحسين و كل ارض كربلا نيز در مسير نصب شده است.

در ستون هاي مختلف از جمله هفتاد، دويست و دو، دويست وهشتادوپنج، چهارصد وسه، ششصدوپنجاه و چهار، هفتصد و بيست وهشت، هزار و هفتادوپنج نيز موكب هايي به همت ارگان ها فرهنگي ايران و عراق داير شده كه ستاد فرهنگي اربعين بعثه مقام معظم رهبري متولي اجراي برنامه هاي فرهنگي آنها شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، اربعین، امام حسین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات