ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


فعاليت‌هاي فرهنگي در مسير زائران اربعين حسيني


يك موسسه فرهنگي عراقي در اقدامي جالب اقدام به نصب تمثال مراجع بزرگ شيعه در مسير نجف به كربلا كرده است.

به گزارش خبرنگار اعزامي از كربلاي معلي، همزمان با نزديك شدن اربعين حسيني، موسسه نجف اشرف در عراق اقدام به نصب بنرهايي از شعارهاي عاشورايي، تمثال مراجع، تصاوير مجاهدان شهيد عراقي و پرچم هايي با مضمون يالثارات الحسين در مسير نجف به كربلا و بالعكس كرده است.

همچنين در بنرهاي بزرگي تصاوير شش تن از علماي بزرگ شيعه از جمله حضرت امام خميني، مقام معظم رهبري، آيت الله سيستاني و شهيد صدر و حكيم به چشم ميخورد.

نصب تمثال علماي بزرگ شيعه و درج سخناني از آنها در موضوع عاشورا و اربعين، نصب پرچم يالثارات الحسين و تصاوير شهداي عراقي و درج بخشي از وصيت نامه آنها از جمله اين اقدامات است.

بنرهايي با مضامين عاشورايي همچون يا لثارات الحسين و كل ارض كربلا نيز در مسير نصب شده است.

در ستون هاي مختلف از جمله هفتاد، دويست و دو، دويست وهشتادوپنج، چهارصد وسه، ششصدوپنجاه و چهار، هفتصد و بيست وهشت، هزار و هفتادوپنج نيز موكب هايي به همت ارگان ها فرهنگي ايران و عراق داير شده كه ستاد فرهنگي اربعين بعثه مقام معظم رهبري متولي اجراي برنامه هاي فرهنگي آنها شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، اربعین، امام حسین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات