ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در كربلاي معلي؛ نخستين جلسه هماهنگي هيئت ايرانيان امام رضا


نخستين جلسه هماهنگي و برنامه ريزي هيئت ايرانيان كربلا با عنوان موكب الامام الرضا (ع) برگزار شد

نخستين جلسه هماهنگي و برنامه ريزي هيئت ايرانيان كربلا با عنوان موكب الامام الرضا (ع) برگزار شد.

در ابتداي اين جلسه محمد عسگري مسئول موكب امام رضا (ع) با اشاره به ثبت اين موكب در سال گذشته، اين اقدام را جزء اقدامات بسيار خوب دانست كه به همت سركنسول ايران در كربلا، مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، مدير نمايندگي حج و زيارت و مدير نمايندگي شركت شمسا به ثبت رسيده است.

عسگري اين هيئت را عصاره و پيشاني همه فعاليت هاي فرهنگي دانست و خاطرنشان كرد: لازم است با تمام قوا نسبت به برنامه ريزي صحيح و دقيق براي ايام اربعين اقدام كنيم.

وي با تشكر از تلاش همه اعضا در برگزاري اين كاروان معنوي در ايام تاسوعا و عاشورا گفت: با وجود نظم بسيار خوب و تقدير مسؤولان عتبه حسيني و عباسي از اين هيئت، اما برخي نكات وجود دارد كه بايد با برگزاري جلسات هماهنگي، نسبت به رفع آن در ايام اربعين اقدام كرده و شاهد برگزاري هر چه پرشور تر اين مراسم باشيم.

وي ضمن طرح نقاط قوت و ضعف اين هيئت عزاداري گفت: اين هيئت عزاداري براي برگزاري هر چه بهتر و منظم تر نيازمند كميته هايي همچون امنيت، تبليغات، روحانيون و انتظامات است و بايد براي هر كميته مسئولي از اعضاي بعثه تعيين شود.

پس از سخنان عسگري هر يك از اعضاي بعثه نكاتي را در برگزاري هر چه بهتر موكب اعلام كردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - كربلا - عتبات - امام رضا

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات