ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


پاسخ زائران حرم امام حسين (ع) به داعش


زائران حضرت سيدالشهداء (ع) بدون هيچ گونه ترس و اضطرابي از تهديدات گروه تروريستي داعش به سوي كربلاي معلي درحال حركت هستند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني الاربعین، از ابنا نوشت: در آستانه فرا رسيدن اربعين حسيني، زائران زيادي با پاي پياده از به سوي كربلاي معلي حركت كرده‌اند و تاكنون حدود ۸۰۰ كاروان حسيني وارد كربلا شده‌اند.

راهپيمايي پياده‌روي اربعين حسيني در روزهاي آينده به اوج مي‌رسد، چراكه كاروان‌هايي از سراسر جهان در اين پياده روي بزرگ و ميليوني شركت مي‌كنند.

زائران اباعبدالله الحسين (ع) بدون هيچ گونه ترس و اضطرابي از تهديدات گروه تروريستي داعش به سوي مقصد نور و منزلگاه مقدس الهي و مقام رفيع امام حسين (ع) كه در دل‌هاي شيعيان و محبان اهل‌بيت (ع) جايگاهي خاص دارد درحال حركت هستند.

بر روي يكي از تابلوهاي نصب شده در مسير پياده‌روي اربعين عبارتي جالب نوشته شده است كه پاسخي دندان شكن به تهديدهاي گروه‌هاي تروريسي و خصوصاً داعش است.

بر روي اين تابلو نوشته شده است: «لو تمطر دواعش هم نزور حسين» يعني «اگر داعش ببارد ما همچنان به زيارت امام حسين (ع) مي‌رويم.

«عقيل الطريحي» استاندار كربلا ابراز اميدواري كرد كه طرح امنيتي ويژه اربعين نيز همچون طرح امنيتي ويژه عاشوراي حسيني موفقيت‌آميز باشد.

دولت عراق تامين امنيت كربلا را همواره مورد اهتمام جدي خود قرار داده و اين قضيه در مناسبت‌هاي ماه محرم و صفر از اولويت ويژه‌اي برخوردار است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، داعش

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات