ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آستان مقدس حسيني و عباسي آماده استقبال از زائران اربعين حسيني مي‌شود


ششمين نشست سالانه اربعين حسيني با هدف هماهنگي و آمادگي استقبال از ميليونها نفر در ايام اربعين حسيني، به همت دو آستان مطهر حسيني و عباسي برگزار گرديد.

ششمين نشست سالانه اربعين حسيني با هدف هماهنگي و آمادگي استقبال از ميليونها نفر در ايام اربعين حسيني، به همت آستان مطهر حسيني و عباسي در كربلاي معلي برگزار شد.

اين نشست در سالن خاتم الانبياء واقع در صحن مطهر امام حسين عليه السلام و با حضور مسؤولان استانداري و ادارات استان كربلا و مسؤولان حرمين مطهر برگزار گرديد.

اين نشست با تلاوت آياتي چند از قرآن كريم آغاز و سپس رياض نعمه، مسؤول بخش هيئتها و دسته هاي عزاداري به عنوان نماينده دو آستان مطهر حسيني و عباسي به سخنراني پرداخت.

رياض نعمه ضمن خوش آمدگويي به خدام امام حسين عليه السلام اظهار داشت: امسال با نظر به حوادث و اوضاع نابسامان كشور و تهديد برخي از مقدسات توسط تكفيري ها و تهديدات آنان، ضروريست كه دقت و احتياط بيشتري داشته باشيم.

وي ادامه : هم اينك هزاران خانواده بدليل اوضاع نابسامان برخي شهرها به استان كربلا پناهنده شده اند، از اين‌رو از مسؤولان دولتي مي خواهيم جهت برطرف كردن برخي مشكلات، تمامي امكانات خود را بكار گيرند.

در ادامه اين نشست مازن الوزني از بخش شعائر حسيني سخنان خود را در جهت هرچه بهتر برگزار شدن همايش عظيم اربعين حسيني ارائه كرد.

وي پرهيز از هرگونه عملي كه وهن دين و مذهب تشيع باشد، اطلاع هرگونه حالتهاي مشكوك به نيروهاي امنيتي، رعايت نظافت شهر كربلا و رعايت قوانين صادره از بخش هيئتها و دسته هاي عزاداري را خواستار شد.

سپس نمايندگان هيئتها و دسته هاي عزاداري كه از شهرهاي مختلف عراق در اين نشست حضور داشتند براي برطرف شدن موانعي كه در سال گذشته با آن مواجه بودند با مسؤولان ادارات استان كربلا گفت‌وگو كردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کربلا، زلئرین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات