ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آستان مقدس حسيني و عباسي آماده استقبال از زائران اربعين حسيني مي‌شود


ششمين نشست سالانه اربعين حسيني با هدف هماهنگي و آمادگي استقبال از ميليونها نفر در ايام اربعين حسيني، به همت دو آستان مطهر حسيني و عباسي برگزار گرديد.

ششمين نشست سالانه اربعين حسيني با هدف هماهنگي و آمادگي استقبال از ميليونها نفر در ايام اربعين حسيني، به همت آستان مطهر حسيني و عباسي در كربلاي معلي برگزار شد.

اين نشست در سالن خاتم الانبياء واقع در صحن مطهر امام حسين عليه السلام و با حضور مسؤولان استانداري و ادارات استان كربلا و مسؤولان حرمين مطهر برگزار گرديد.

اين نشست با تلاوت آياتي چند از قرآن كريم آغاز و سپس رياض نعمه، مسؤول بخش هيئتها و دسته هاي عزاداري به عنوان نماينده دو آستان مطهر حسيني و عباسي به سخنراني پرداخت.

رياض نعمه ضمن خوش آمدگويي به خدام امام حسين عليه السلام اظهار داشت: امسال با نظر به حوادث و اوضاع نابسامان كشور و تهديد برخي از مقدسات توسط تكفيري ها و تهديدات آنان، ضروريست كه دقت و احتياط بيشتري داشته باشيم.

وي ادامه : هم اينك هزاران خانواده بدليل اوضاع نابسامان برخي شهرها به استان كربلا پناهنده شده اند، از اين‌رو از مسؤولان دولتي مي خواهيم جهت برطرف كردن برخي مشكلات، تمامي امكانات خود را بكار گيرند.

در ادامه اين نشست مازن الوزني از بخش شعائر حسيني سخنان خود را در جهت هرچه بهتر برگزار شدن همايش عظيم اربعين حسيني ارائه كرد.

وي پرهيز از هرگونه عملي كه وهن دين و مذهب تشيع باشد، اطلاع هرگونه حالتهاي مشكوك به نيروهاي امنيتي، رعايت نظافت شهر كربلا و رعايت قوانين صادره از بخش هيئتها و دسته هاي عزاداري را خواستار شد.

سپس نمايندگان هيئتها و دسته هاي عزاداري كه از شهرهاي مختلف عراق در اين نشست حضور داشتند براي برطرف شدن موانعي كه در سال گذشته با آن مواجه بودند با مسؤولان ادارات استان كربلا گفت‌وگو كردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کربلا، زلئرین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات