ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آستان مقدس حسيني و عباسي آماده استقبال از زائران اربعين حسيني مي‌شود


ششمين نشست سالانه اربعين حسيني با هدف هماهنگي و آمادگي استقبال از ميليونها نفر در ايام اربعين حسيني، به همت دو آستان مطهر حسيني و عباسي برگزار گرديد.

ششمين نشست سالانه اربعين حسيني با هدف هماهنگي و آمادگي استقبال از ميليونها نفر در ايام اربعين حسيني، به همت آستان مطهر حسيني و عباسي در كربلاي معلي برگزار شد.

اين نشست در سالن خاتم الانبياء واقع در صحن مطهر امام حسين عليه السلام و با حضور مسؤولان استانداري و ادارات استان كربلا و مسؤولان حرمين مطهر برگزار گرديد.

اين نشست با تلاوت آياتي چند از قرآن كريم آغاز و سپس رياض نعمه، مسؤول بخش هيئتها و دسته هاي عزاداري به عنوان نماينده دو آستان مطهر حسيني و عباسي به سخنراني پرداخت.

رياض نعمه ضمن خوش آمدگويي به خدام امام حسين عليه السلام اظهار داشت: امسال با نظر به حوادث و اوضاع نابسامان كشور و تهديد برخي از مقدسات توسط تكفيري ها و تهديدات آنان، ضروريست كه دقت و احتياط بيشتري داشته باشيم.

وي ادامه : هم اينك هزاران خانواده بدليل اوضاع نابسامان برخي شهرها به استان كربلا پناهنده شده اند، از اين‌رو از مسؤولان دولتي مي خواهيم جهت برطرف كردن برخي مشكلات، تمامي امكانات خود را بكار گيرند.

در ادامه اين نشست مازن الوزني از بخش شعائر حسيني سخنان خود را در جهت هرچه بهتر برگزار شدن همايش عظيم اربعين حسيني ارائه كرد.

وي پرهيز از هرگونه عملي كه وهن دين و مذهب تشيع باشد، اطلاع هرگونه حالتهاي مشكوك به نيروهاي امنيتي، رعايت نظافت شهر كربلا و رعايت قوانين صادره از بخش هيئتها و دسته هاي عزاداري را خواستار شد.

سپس نمايندگان هيئتها و دسته هاي عزاداري كه از شهرهاي مختلف عراق در اين نشست حضور داشتند براي برطرف شدن موانعي كه در سال گذشته با آن مواجه بودند با مسؤولان ادارات استان كربلا گفت‌وگو كردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کربلا، زلئرین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات