ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام و المسلمین نقدی از فعالیت های دفتر بعثه مقام معظم رهبری در قم خبر داد


در زیارت اربعین هدف از قیام و شهادت امام حسین علیه السلام را افزایش بصیرت و معرفت عمیق دینی نسبت به معارف اسلامی و جایگاه مهم ولایت بیان شده است ...

دفتر بعثه مقام معظم رهبری در قم تدابیر لازم را برای این حرکت مردمی در نظر گرفته است و در این راستای نشستهای متعددی را با استاندار قم، مسئول صدا و سیمای مرکز قم، مدیر حج و زیارت استان قم، و کارگزاران دفاتر زیارتی برگزار نموده است.

حجت الاسلام نقدی از برگزاری جلسه ای با آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدسه حضرت معصومه (س) و امام جمعه قم خبر داد که در آن جلسه مقرر گردید موکبی به نام حضرت معصومه (س) از شهر مقدس قم جهت شرکت در پیاده روی اربعین حرکت کند.

ایشان در ادامه با اشاره به این موضوع که چون پیاده روی اربعین یک حرکت مردمی و عاشقانه می باشد افزود تمامی دستگاه ها و ارگان های دولتی جهت پشتیبانی از این حرکت آماده می باشند و حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در نظر دارد در راستای افزایش معرفت دینی زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام و گسترش فرهنگ عاشورایی فعالیت های خود را ارائه نماید.

حجت الاسلام نقدی درباره جایگاه فرهنگی شهر مقدس قم اظهار داشت تمام شهر قم پایگاه فرهنگی است و همکاری تمامی ارگانها و سازمانهای دولتی و مردمی با ستاد فرهنگی اربعین نشان از جایگاه والای این شهر در اشاعه فرهنگ دینی و اعتقادی دارد.

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در قم اظهار داشت نظر به اینکه در زیارت اربعین هدف از قیام و شهادت امام حسین علیه السلام را افزایش بصیرت و معرفت عمیق دینی نسبت به معارف اسلامی و جایگاه مهم ولایت بیان شده است لذا حوزه نمایندگی ولی فقیه نسبت به تهیه و نصب پوستر، پلاکارد و بنر در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا اقدام کرده است. از دیگر اقدامات انجام شده می توان به تهیه و تکثیر بروشورهایی با موضوع اربعین به زبانهای فارسی، عربی، انگلیسی و اردو اشاره کرد.

از آنجا که زائرانی از کشورهای اروپایی، هند، پاکستان و ... وارد عراق می شوند مبلیغینی با توان صحبت به حداقل دو زبان به مرز و عراق جهت استقرار در پایگاههای مرزی و موکبهای بین راهی اعزام می شوند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین نقدی

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات