ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مسئولان کربلا در تکاپوی ارائه بهترین خدمات به زائران اربعین حسینی هستند


مسئولان شهر مقدس کربلا مشغول تکمیل مقدمات لازم برای استقبال از صدها هزار زائر مراسم اربعین حسینی و ارائه خدمات در بهترین سطح ممکن به آنان هستند.

با نزدیک شدن ایام سوگواری اربعین  حسینی (22آذر) مسئولان شهر مقدس کربلا در تلاش هستند مقدمات ارائه بهترین خدمات را برای زائران فراهم کنند.

در همین ارتباط، عقیل الطریحی استاندار کربلا در نشست با مدیران اداره‌های خدماتی این شهر گفت: با توجه به پیروزهای ارتش عراق در برخی مناطق عراق به ویژه جرف النصر مراسم امسال استثنایی خواهد بود.

وی در توضیح این مطلب افزود: پیش بینی می‌شود تعداد زیادی  زائر از عراق و خارج از  کشور برای شرکت در مراسم اربعین حسنی عازم کربلا شوند و بنابر اعلام منابع ایرانی حدود 800 هزار زائر از این کشور عازم عراق می‌شوند به اضافه اینکه زائران عراقی و سایر کشورها را نیز باید به این تعداد افزود.

الطریحی با اشاره به وجود برخی چالش‌ها، بر لزوم ارائه خدمات در بهترین سطح به زائران تاکید کرده و یادآور شد که در مراسم عاشورا توانستیم شرایط خوبی را برای زائران فراهم کنیم و اکنون نیز باید خدمات حمل و نقل برای زائران تامین شده و امنیت آنان تضمین شود.

وی افزود: به زودی نشستی در این خصوص با مسئولان دست اندرکار مسائل خدماتی و امنیتی در کربلا تشکیل خواهد شد.

پش بینی می‌شود بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر عرب و غیر عرب برای شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم عراق شوند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین الطریحی کربلا

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات