ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مسئولان کربلا در تکاپوی ارائه بهترین خدمات به زائران اربعین حسینی هستند


مسئولان شهر مقدس کربلا مشغول تکمیل مقدمات لازم برای استقبال از صدها هزار زائر مراسم اربعین حسینی و ارائه خدمات در بهترین سطح ممکن به آنان هستند.

با نزدیک شدن ایام سوگواری اربعین  حسینی (22آذر) مسئولان شهر مقدس کربلا در تلاش هستند مقدمات ارائه بهترین خدمات را برای زائران فراهم کنند.

در همین ارتباط، عقیل الطریحی استاندار کربلا در نشست با مدیران اداره‌های خدماتی این شهر گفت: با توجه به پیروزهای ارتش عراق در برخی مناطق عراق به ویژه جرف النصر مراسم امسال استثنایی خواهد بود.

وی در توضیح این مطلب افزود: پیش بینی می‌شود تعداد زیادی  زائر از عراق و خارج از  کشور برای شرکت در مراسم اربعین حسنی عازم کربلا شوند و بنابر اعلام منابع ایرانی حدود 800 هزار زائر از این کشور عازم عراق می‌شوند به اضافه اینکه زائران عراقی و سایر کشورها را نیز باید به این تعداد افزود.

الطریحی با اشاره به وجود برخی چالش‌ها، بر لزوم ارائه خدمات در بهترین سطح به زائران تاکید کرده و یادآور شد که در مراسم عاشورا توانستیم شرایط خوبی را برای زائران فراهم کنیم و اکنون نیز باید خدمات حمل و نقل برای زائران تامین شده و امنیت آنان تضمین شود.

وی افزود: به زودی نشستی در این خصوص با مسئولان دست اندرکار مسائل خدماتی و امنیتی در کربلا تشکیل خواهد شد.

پش بینی می‌شود بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر عرب و غیر عرب برای شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم عراق شوند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین الطریحی کربلا

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات