ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رونمایی از پورتال ستاد فرهنگی اربعین با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت


رئیس ستاد فرهنگي اربعين و مناسبت های ویژه از رونمایی پورتال ويژه مباحث فرهنگي اربعين در روز سه شنبه مورخه 93/9/11 خبر داد ..

حجت الاسلام و المسلمین احمدي مسؤول ستاد فرهنگي اربعين با اشاره به بررسی های انجام شده برای ایام اربعین گفت:

با توجه به اين نيازهای موجود در حوزه فرهنگی، نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني پيشنهاد تشكيل اين ستاد را دادند و اين ستاد با حضور ۲۶ موسسه و نهاد فرهنگي راه اندازي شده است.

وي هدف از تشكيل ستاد فرهنگي اربعين را ابلاغ سياست‌هاي فرهنگي با توجه به شرايط عراق و همچنين هماهنگي و هم افزايي بين نهادها اعلام كرد و گفت: بر اين اساس برنامه جامعي تدوين و هماهنگي‌هاي لازم با مراكز مختلف انجام شد.

وي از رو نمایی پورتال ويژه مباحث فرهنگي اربعين خبر داد و گفت: اين پرتال  با هدف اطلاع‌رساني ديني در خصوص اربعين به صورت رسمي كار خود را در روز سه شنبه 11/09/93 آغاز مي‌كند

مسئول ستاد اربعین ادامه داد:

این پورتال شامل  ادبیات و پژوهش، اماکن، نقشه مسیر پیاده روی، زیارات مربوطه، کلام بزرگان، احکام، انجمن ها، فایل های چند رسانه ای و ....  می باشد که با سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی شروع به فعالت خواهد نمود.

ایشان در ادامه افزود: اميدواريم با راه اندازي اين پورتال و برگزاري جلسات مداوم، شاهد فعاليت‌هاي چشمگيرتري در زمينه فرهنگي باشيم.

وي در پایان از توليد محصولات فرهنگي به زبان‌هاي فارسي، عربي و انگليسي و برپایی نمایشگاه و ایستگاه های فرهنگی خبر داد و گفت:

با كمك مراكز فرهنگي محصولات مختلف فرهنگي آماده و در حال چاپ هستند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: بعثه مقام معظم رهبری، اخبار مهم، اربعین، امام حسین (ع)، اربعین حسینی، پیاده روی، نجف، کربلا، سایت الاربعین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات