ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


كربلای حسین حال و هوای اربعینی گرفت


همزمان با نزدیك شدن ایام اربعین شهر كربلای معلی با حضور زائران و مجاوران حرم اهل بیت(ع) از كشورهای مختلف، این‌روزها حال هوای خاصی به خود گرفته است.

به گزارش رهیاب نیوز در حرم مطهر حسینی و عباسی پارچه نوشته های متحد الشكل با مضامین گوناگون در تمام فضای حرم نصب شده است.
در پارچه نوشته ای كه بر ایوان طلای حرم امام حسین(ع) نصب گردیده این فراز از زیارت حضرت ولی عصر(عج) به چشم میخورد: « فَلأنْدُبَنَّكَ صَبَاحاً وَمَسَاءً ، وَلأبْكِیَنَّ لَكَ بَدَل الدُّمُوعِ دَماً، صبح و شام برای تو گریه می كنم و از شدت افسوس، به جای اشك، خون گریه میكنم»
همچنین دیگر محتوای پارچه نوشته های نصب شده در حرم چنین است: السلام علیك یا ثارالله، السلام علیك یا ابالاحرار، الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه، كل یوم عاشورا و كل ارض كربلا، یا شهید كربلا....
بنا بر این گزارش حال و هوای شهر كربلا بالاخص خیابان های اطراف حرمین شریفین نیز با نزدیك تر شدن به اربعین، عاشورایی تر شده و هیئات و موكب های عراقی هر كدام با سبك و سیاق و فرهنگ خود به برپایی خیمه های عزا مبادرت كرده اند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین کربلا حرم امام حسین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات