ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


كربلای حسین حال و هوای اربعینی گرفت


همزمان با نزدیك شدن ایام اربعین شهر كربلای معلی با حضور زائران و مجاوران حرم اهل بیت(ع) از كشورهای مختلف، این‌روزها حال هوای خاصی به خود گرفته است.

به گزارش رهیاب نیوز در حرم مطهر حسینی و عباسی پارچه نوشته های متحد الشكل با مضامین گوناگون در تمام فضای حرم نصب شده است.
در پارچه نوشته ای كه بر ایوان طلای حرم امام حسین(ع) نصب گردیده این فراز از زیارت حضرت ولی عصر(عج) به چشم میخورد: « فَلأنْدُبَنَّكَ صَبَاحاً وَمَسَاءً ، وَلأبْكِیَنَّ لَكَ بَدَل الدُّمُوعِ دَماً، صبح و شام برای تو گریه می كنم و از شدت افسوس، به جای اشك، خون گریه میكنم»
همچنین دیگر محتوای پارچه نوشته های نصب شده در حرم چنین است: السلام علیك یا ثارالله، السلام علیك یا ابالاحرار، الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه، كل یوم عاشورا و كل ارض كربلا، یا شهید كربلا....
بنا بر این گزارش حال و هوای شهر كربلا بالاخص خیابان های اطراف حرمین شریفین نیز با نزدیك تر شدن به اربعین، عاشورایی تر شده و هیئات و موكب های عراقی هر كدام با سبك و سیاق و فرهنگ خود به برپایی خیمه های عزا مبادرت كرده اند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین کربلا حرم امام حسین

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات