ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ورود آمبولانس های هلال احمر به عراق برای خدمات رسانی به زائران اربعین


200پزشک و پیراپزشک دردرمانگاه های صحرایی هلال احمر به زائران اربعین خدمات پزشکی و درمانی ارائه میدهند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از ورود 25 دستگاه آمبولانس هلال احمر به عراق برای خدمات رسانی به زائران اربعین خبر داد و گفت: 200 پزشک و پیراپزشک دردرمانگاه های صحرایی هلال احمر به زائران اربعین خدمات پزشکی و درمانی ارائه می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک (امور حج و زیارت صداوسیما) به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، "پیرحسین کولیوند" یکشنبه گذشته در نشست خبری مشترک خبری با رئیس سازمان حج و زیارت پیرامون گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی زائران اربعین گفت: محل استقرار درمانگاه های صحرایی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در بروشورهایی که توسط روابط عمومی سازمان حج و زیارت تهیه شده و در اختیار زائران اربعین قرار داده می شود، مشخص شده که زائران می توانند اطلاعات دقیقی از مسیرها و درمانگاه ها از این طریق بدست آورند.

وی افزود: تعداد 200 پزشک و پیراپزشک در این درمانگاه ها مستقر می شوند و این درمانگاه ها با درمانگاه های عراقی هماهنگ است و در صورت نیاز از خدمات درمانگاه های عراقی استفاده خواهند کرد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: تاکنون اقدامات ما بر اساس برنامه های ستاد دائمی اربعین انجام گرفته است.

وی اظهار داشت: امسال برای اولین بار 25 آمبولانس جمهوری اسلامی وارد کشور عراق می شود تا به زائران اربعین خدمات رسانی کند.

دکتر کولیوند وجود درمانگاه های هلال احمر در نقاط مرزی کشور و در داخل عراق و در مسیر پیاده روی زائران را موجب دلگرمی و آرامش خاطر زائران اربعین دانست.

وی همچنین از بکارگیری 3 فروند بالگرد هلال احمر برای گشت زنی در مرزها و خدمات دهی به زائران اربعین خبر داد و گفت: در صورت دریافت مجوز از عراق این بالگردها در عراق نیز به زائران خدمات دهی خواهند کرد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر بیان کرد: تلفن مراکز پزشکی و درمانگاه های نجف و کربلا در بروشورهایی که به زائران داده می شود درج شده است و زائران می توانند در صورت نیاز به این مراکز مراجعه کرده یا تماس بگیرند.

وی به زائران توصیه کرد: برای حفظ سلامتی و رعایت نکات بهداشتی حتما لوازم شخصی خود را در سفر همراه  داشته باشند و توصیه های پزشکی را جدی بگیرند. 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین عراق هلال احمر پزشک

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات