ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ورود آمبولانس های هلال احمر به عراق برای خدمات رسانی به زائران اربعین


200پزشک و پیراپزشک دردرمانگاه های صحرایی هلال احمر به زائران اربعین خدمات پزشکی و درمانی ارائه میدهند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از ورود 25 دستگاه آمبولانس هلال احمر به عراق برای خدمات رسانی به زائران اربعین خبر داد و گفت: 200 پزشک و پیراپزشک دردرمانگاه های صحرایی هلال احمر به زائران اربعین خدمات پزشکی و درمانی ارائه می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک (امور حج و زیارت صداوسیما) به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، "پیرحسین کولیوند" یکشنبه گذشته در نشست خبری مشترک خبری با رئیس سازمان حج و زیارت پیرامون گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی زائران اربعین گفت: محل استقرار درمانگاه های صحرایی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در بروشورهایی که توسط روابط عمومی سازمان حج و زیارت تهیه شده و در اختیار زائران اربعین قرار داده می شود، مشخص شده که زائران می توانند اطلاعات دقیقی از مسیرها و درمانگاه ها از این طریق بدست آورند.

وی افزود: تعداد 200 پزشک و پیراپزشک در این درمانگاه ها مستقر می شوند و این درمانگاه ها با درمانگاه های عراقی هماهنگ است و در صورت نیاز از خدمات درمانگاه های عراقی استفاده خواهند کرد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: تاکنون اقدامات ما بر اساس برنامه های ستاد دائمی اربعین انجام گرفته است.

وی اظهار داشت: امسال برای اولین بار 25 آمبولانس جمهوری اسلامی وارد کشور عراق می شود تا به زائران اربعین خدمات رسانی کند.

دکتر کولیوند وجود درمانگاه های هلال احمر در نقاط مرزی کشور و در داخل عراق و در مسیر پیاده روی زائران را موجب دلگرمی و آرامش خاطر زائران اربعین دانست.

وی همچنین از بکارگیری 3 فروند بالگرد هلال احمر برای گشت زنی در مرزها و خدمات دهی به زائران اربعین خبر داد و گفت: در صورت دریافت مجوز از عراق این بالگردها در عراق نیز به زائران خدمات دهی خواهند کرد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر بیان کرد: تلفن مراکز پزشکی و درمانگاه های نجف و کربلا در بروشورهایی که به زائران داده می شود درج شده است و زائران می توانند در صورت نیاز به این مراکز مراجعه کرده یا تماس بگیرند.

وی به زائران توصیه کرد: برای حفظ سلامتی و رعایت نکات بهداشتی حتما لوازم شخصی خود را در سفر همراه  داشته باشند و توصیه های پزشکی را جدی بگیرند. 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین عراق هلال احمر پزشک

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات