ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برپایی سه قرارگاه در مهران، شلمچه و چزابه برای خدمات دهی به زائران اربعین


رئیس سازمان حج و زیارت، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و همچنین مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس بعد از ظهر روز (دوشنبه) طی نشستی در راستای برنامه ریزی برای ساماندهی زائران اربعین حسینی(ع)بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک (امور حج و زیارت صداوسیما) به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، مهندس اوحدی رئیس سازمان حج، سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سردار جواد خضرایی مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس بعد از ظهر دوشنبه 26 آبانماه در محل سازمان حج و زیارت در راستای برنامه ریزی برای ساماندهی زائران اربعین حسینی(ع)تشکیل جلسه دادند.

سردار فضلی در این جلسه حرکت در جهت توزیع مجموعه امکانات و تجمیع کلیه ظرفیت های موجود در کشور و همچنین کشور عراق با هدف کاهش دغدغه های زائران اربعین را انتظاری بحق دانست و گفت: با هماهنگی دستگاه های ذیربط شامل سازمان حج و زیارت، وزارت کشور، وزارت امور خارجه، سپاه پاسداران، وزارت راه و شهرسازی، صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، هلال احمر، شهرداری ها، ائمه محترم جمعه و بکارگیری سازمان های مردم نهاد و خیرین این مهم قابل تحقق خواهد بود.

وی افزود: قطعاً اگر این امر بخوبی برنامه ریزی و حمایت و پشتیبانی و هدایت شود و سامان پذیرد و تعاریف و نگاه های بخشی تبدیل به نگاه ملی و فراگیر شود، مسلماً تجربه و توفیق بزرگی حاصل خواهد شد که برکات آن نصیب جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این باره ادامه داد : بنابر این لازم است تکالیف هریک از دستگاه ها از قبل بصورت شفاف ترسیم و ابلاغ شود و نظارت لازم در اینخصوص صورت گیرد.

مهندس اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان نیز در خصوص ضرورت هم افزایی ظرفیت ها و همینطور نیازهای اقامتی در مرزها همچون نصب چادرها، امکانات گرمایش، تدارکات غذایی و تهبیه سرویس های بهداشتی و تأمین اتوبوس کافی، پتو، زیرانداز و تأمین بهداشت و امداد و ... برای زائران ایام اربعین سخن گفت.


اعلام آمادگی شهرداری تهران برای حضور فعال در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی(ع)
در ادامه سردار خضرایی مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس از آمادگی شهرداری تهران برای حضور فعال و جدی در انجام این مأموریت بزرگ و خداپسندانه که موجب شکوفایی و عزت و سربلندی نظام و مردم خواهد بود، خبر داد.


برپایی سه قرارگاه در مرز مهران، شلمچه و چزابه برای خدمات دهی به زائران اربعین
در این جلسه همچنین مقرر شد بمنظور ساماندهی بهتر خدمات و امکانات برای عبور مردم از مرزهای زمینی شلمچه، چزابه و مهران ، قرارگاه های عملیاتی با ساختاری مشخص، مرکب از سپاه، استانداری و سازمان حج و زیارت در استان های ایلام و خوزستان تشکیل شود و ظرفیت های استانی و توانمندی های اجرایی و فرهنگی موجود در استان ها با هماهنگی ائمه محترم جمعه و نیروهای مردمی و خیرین در این خصوص بکار گرفته شود.

گفتنی است پیش ازاین تفاهم نامه ای مشترک در خصوص خدمات رسانی به زائران ایام اربعین و مناسبت های ویژه  میان سازمان حج و زیارت و سازمان بسیج مستضعفین به امضا رسیده است.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین اوحدی شهرداری تهران

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات