ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همزمان با نزديك شدن ايام اربعين حسيني صورت گرفت؛ آماده سازي شهر كربلا براي پذيرايي از زائران


در آستانه فرارسيدن ايام اربعين حسيني و راه‌اندازي كاروان‌هاي پياه روي حسيني از اقصي نقاط جهان اسلام به سوي عراق، اعتاب مقدسه حضرت سيدالشهدا و ابوالفضل عليه‌السلام خود را براي پذيرايي از حضور ميليوني زائران آماده كردند.

به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، شهر كربلا در حال آماده شدن براي پذيرايي از ميهمانان اربعين حسيني است. راه اندازي سرويس‌هاي بهداشتي سيار، ايستگاه انتقال خون، آتش نشاني و كيوسك‌هاي گمشدگان از جمله اين اقدامات است. همچنين اعتاب مقدس حسيني و عباسي در حال انجام تعميرات و ايجاد فضاي مناسب جهت اساكن عزاداري زائران حسيني هستند. پيش بيني مي‌شود بيش از ۲۰ ميليون زائر در ايام اربعين به كربلا سفر كنند. اين گزارش حاكي است،‌ شيعيان بيش از ۴۰ كشور جهان طي چند روز آينده با پاي پياده و از شهرهاي مختلف عراق خود را به كربلا مي‌رسانند.
ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین کربلا عراق

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات