ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


عوارض خروج از كشور زائران در شلمچه و چذابه حذف می گردد


مدير حج و زيارت استان خوزستان با بيان اينكه امروز (دوشنبه) مانور خدمات رساني به زائران اربعين با حضور دستگاه‌هاي استان خوزستان در مرز شلمچه اجرا مي‌شود، گفت: در مرزهاي شلمچه و از زائران اربعين عوارض خروج از كشور دريافت نمي‌شود و هم‌اينك چذابهدد زائران اربعين از مرزهاي استان خوزستان بصورت روان در حال انجام است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج،‌ «ناصر حويزاوي» مدير حج و زيارت خوزستان گفت: از آنجايي كه پرداخت عوارض خروج از كشور يكي از دلايل توقف زائران در مرزها مي‌باشد، با تصميم استانداري در دو گذرگاه شلمچه و چذابه از زائران اربعين عوارض خروج دريافت نمي‌شود. وي افزود: تردد زائران اربعين از مرزهاي استان خوزستان بصورت روان در حال انجام است و روزانه جمعيتي بالغ بر ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر از زائران از مرزهاي زميني استان خوزستان به عراق اعزام مي‌شوند. **اجراي مانور خدمات رساني به زائران اربعين در شلمچه مدير حج و زيارت استان خوزستان از اجراي مانور خدمات رساني دستگاه‌هاي اجرايي و خدمت رسان خوزستان از جمله حج و زيارت، سپاه، نيروي انتظامي، هلال احمر، اورژانس، شهرداري‌هاي خرمشهر و آبادان، اتوبوسراني و هيئات مذهبي و… خبر داد و گفت: كليه اين دستگاه‌ها ساعت ۹ صبح در مسجد جامع خرمشهر جمع مي‌شوند و سپس مانور خدمات رساني رايگان به زائران اربعين در مرز شلمچه به اجرا در خواهد آمد. شايان ذكر است حدود نيمي از زائران زميني اربعين از مرزهاي شلمچه و چذابه در استان خوزستان راهي عراق مي‌شوند


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین عوارض خوزستان

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات