ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


عوارض خروج از كشور زائران در شلمچه و چذابه حذف می گردد


مدير حج و زيارت استان خوزستان با بيان اينكه امروز (دوشنبه) مانور خدمات رساني به زائران اربعين با حضور دستگاه‌هاي استان خوزستان در مرز شلمچه اجرا مي‌شود، گفت: در مرزهاي شلمچه و از زائران اربعين عوارض خروج از كشور دريافت نمي‌شود و هم‌اينك چذابهدد زائران اربعين از مرزهاي استان خوزستان بصورت روان در حال انجام است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج،‌ «ناصر حويزاوي» مدير حج و زيارت خوزستان گفت: از آنجايي كه پرداخت عوارض خروج از كشور يكي از دلايل توقف زائران در مرزها مي‌باشد، با تصميم استانداري در دو گذرگاه شلمچه و چذابه از زائران اربعين عوارض خروج دريافت نمي‌شود. وي افزود: تردد زائران اربعين از مرزهاي استان خوزستان بصورت روان در حال انجام است و روزانه جمعيتي بالغ بر ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر از زائران از مرزهاي زميني استان خوزستان به عراق اعزام مي‌شوند. **اجراي مانور خدمات رساني به زائران اربعين در شلمچه مدير حج و زيارت استان خوزستان از اجراي مانور خدمات رساني دستگاه‌هاي اجرايي و خدمت رسان خوزستان از جمله حج و زيارت، سپاه، نيروي انتظامي، هلال احمر، اورژانس، شهرداري‌هاي خرمشهر و آبادان، اتوبوسراني و هيئات مذهبي و… خبر داد و گفت: كليه اين دستگاه‌ها ساعت ۹ صبح در مسجد جامع خرمشهر جمع مي‌شوند و سپس مانور خدمات رساني رايگان به زائران اربعين در مرز شلمچه به اجرا در خواهد آمد. شايان ذكر است حدود نيمي از زائران زميني اربعين از مرزهاي شلمچه و چذابه در استان خوزستان راهي عراق مي‌شوند


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین عوارض خوزستان

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات