ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اعزام ۲۳ هزار روحاني و مداح ايراني به عتبات عاليات


مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه‌ مقام معظم رهبري از اعزام بيش از ۲۳ هزار روحاني و مداح جهت همراهي با كاروان‌هاي عتبات در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: با وجود اينكه بيشترين اعزام‌هاي روحاني و مداح به عتبات انجام مي‌گيرد، اما كمترين شكايت و خطايي در اين زمينه داشته ايم.

حجت الاسلام احمدي مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در جمع روحانيون و مداحان كاروانهاي عتبات گفت: سال گذشته ۲۳ هزار كاروان به صورت رسمي به عتبات اعزام شده اند و همه اين كاروانها با همراهي روحاني يا مداح بوده است كه كمترين شكايت و خطايي در اين زمينه داشته ايم.

وي تصريح كرد: از جمله افتخارات روحانيون و مداحان شيعه اين بوده كه با همه مشكلات و محدوديت‌هاي عراق، كاروانها را به اين سرزمين هدايت كرده اند.

حجت الاسلام احمدي با اشاره به اينكه يكي از جاهايي كه سبب افزايش علاقه و ارادت بيشتر مردم به روحاني و مداح شده همين سفرهاي عتبات است گفت: در اين سفرها مردم بيشتر با روحاني و مداح ارتباط دارند و بايد از اين ظرفيت نهايت استفاده را براي خدمت رساني به مردم استفاده كنيم.

وي حضور روحانيون در كاروانها را سرمايه اي گرانقدر دانست و خاطرنشان كرد: نقش شما در كاروانها به عنوان نماينده دين است و رفتار و كردار شما مورد توجه زائران قرار گرفته و هر چه قدر اين رفتار با گفته‌ها متناسب باشد، سبب علاقه مردم به دين و مذهب و روحانيت مي‌شود.

مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري بيان مسائل شرعي را از اولويت‌هاي كار روحاني و مداح دانست و گفت بخشي از زائرين حتي در احكام اوليه نيز مشكل دارند كه بايد با بيان مسائل و احكام اين مشكلات برطرف گردد.

وي همچنين از مداحان خواست افزون بر مرثيه خواني، اشعار خوب، احاديث معتبر و موعظه را نيز در دستور كار خود قرار دهند و براي مردم بازگو نمايند.

حجت الاسلام احمدي همچنين انس با قران را از ديگر وظايف روحاني و مداح دانست و گفت: سعي شود در حرم، بين راه، در طول مسير و… با همكاري زائران چند ختم قرآن برگزار كنيم.

وي در پايان از روحانيون و مداحان خواست علاوه بر فعاليت‌هاي معنوي و معرفتي، مديريت فرهنگي كاروان را نيز در اختيار داشته باشند و با تدبير مناسب اقدام به انجام فعاليت‌هاي فرهنگي كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: عتبات روحانی مداح احمدی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات