ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اعزام ۲۳ هزار روحاني و مداح ايراني به عتبات عاليات


مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه‌ مقام معظم رهبري از اعزام بيش از ۲۳ هزار روحاني و مداح جهت همراهي با كاروان‌هاي عتبات در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: با وجود اينكه بيشترين اعزام‌هاي روحاني و مداح به عتبات انجام مي‌گيرد، اما كمترين شكايت و خطايي در اين زمينه داشته ايم.

حجت الاسلام احمدي مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در جمع روحانيون و مداحان كاروانهاي عتبات گفت: سال گذشته ۲۳ هزار كاروان به صورت رسمي به عتبات اعزام شده اند و همه اين كاروانها با همراهي روحاني يا مداح بوده است كه كمترين شكايت و خطايي در اين زمينه داشته ايم.

وي تصريح كرد: از جمله افتخارات روحانيون و مداحان شيعه اين بوده كه با همه مشكلات و محدوديت‌هاي عراق، كاروانها را به اين سرزمين هدايت كرده اند.

حجت الاسلام احمدي با اشاره به اينكه يكي از جاهايي كه سبب افزايش علاقه و ارادت بيشتر مردم به روحاني و مداح شده همين سفرهاي عتبات است گفت: در اين سفرها مردم بيشتر با روحاني و مداح ارتباط دارند و بايد از اين ظرفيت نهايت استفاده را براي خدمت رساني به مردم استفاده كنيم.

وي حضور روحانيون در كاروانها را سرمايه اي گرانقدر دانست و خاطرنشان كرد: نقش شما در كاروانها به عنوان نماينده دين است و رفتار و كردار شما مورد توجه زائران قرار گرفته و هر چه قدر اين رفتار با گفته‌ها متناسب باشد، سبب علاقه مردم به دين و مذهب و روحانيت مي‌شود.

مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري بيان مسائل شرعي را از اولويت‌هاي كار روحاني و مداح دانست و گفت بخشي از زائرين حتي در احكام اوليه نيز مشكل دارند كه بايد با بيان مسائل و احكام اين مشكلات برطرف گردد.

وي همچنين از مداحان خواست افزون بر مرثيه خواني، اشعار خوب، احاديث معتبر و موعظه را نيز در دستور كار خود قرار دهند و براي مردم بازگو نمايند.

حجت الاسلام احمدي همچنين انس با قران را از ديگر وظايف روحاني و مداح دانست و گفت: سعي شود در حرم، بين راه، در طول مسير و… با همكاري زائران چند ختم قرآن برگزار كنيم.

وي در پايان از روحانيون و مداحان خواست علاوه بر فعاليت‌هاي معنوي و معرفتي، مديريت فرهنگي كاروان را نيز در اختيار داشته باشند و با تدبير مناسب اقدام به انجام فعاليت‌هاي فرهنگي كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: عتبات روحانی مداح احمدی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات