ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


پورتال ستاد فرهنگي اربعين راه‌اندازي مي‌شود


مسؤول ستاد فرهنگي اربعين از راه‌اندازي پورتال ويژه مباحث فرهنگي اربعين خبر داد و گفت: اين پرتال طي هفته آينده با هدف اطلاع‌رساني ديني در خصوص اربعين به صورت رسمي كار خود را آغاز مي‌كند.

اعضاي ستاد فرهنگي اربعين با حسن دانايي فر سفير ايران در عراق ديدار و گفتگو كردند.

در اين جلسه دانايي فر گزارشي از روند اجرايي آماده سازي نهادها و سازمان‌هاي عراق در زمينه امنيت، اسكان و حمل و نقل در ايام اربعين ارائه كرد.

وي هماهنگي بين مسؤولان اجرايي ايران و عراق را مناسب توصيف كرد و گفت: جلسات مشتركي بين مسؤولان ايراني و عراقي از بخش‌هاي امنيتي، حمل و نقل، شهرداري و استانداري برگزار شد كه نتايج خوبي داشت.

در ادامه حجت الاسلام احمدي مسؤول ستاد فرهنگي اربعين با اشاره به نياز انجام فعاليت‌هاي فرهنگي در ايام اربعين گفت: با توجه به اين نياز، نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني پيشنهاد تشكيل اين ستاد را دادند و اين ستاد با حضور ۲۶ موسسه و نهاد فرهنگي راه اندازي شده است.

وي هدف از تشكيل ستاد فرهنگي اربعين را ابلاغ سياست‌هاي فرهنگي با توجه به شرايط عراق و همچنين هماهنگي و هم افزايي بين نهادها اعلام كرد و گفت: بر اين اساس برنامه جامعي تدوين و هماهنگي‌هاي لازم با مراكز مختلف انجام شد.

مسؤول ستاد فرهنگي اربعين با اشاره به برگزاري بيش از ۲۰ جلسه در ايران گفت: با بسياري از نهادها و سازمانها جلسات خوبي برگزار شده است و تلاش ما اين است كه بخش عمده اي از كار بر عهده سازمانهاي مردم نهاد و هيئت‌هاي مردمي باشد.

احمدي همچنين از راه اندازي ستاد دائمي اربعين جهت فعاليت‌هاي فرهنگي در عراق با همكاري نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري و رايزن فرهنگي عراق در ايران خبر داد و گفت: اميدواريم با راه اندازي اين ستاد و برگزاري جلسات مداوم، شاهد فعاليت‌هاي چشمگيرتري در زمينه فرهنگي باشيم.

وي از توليد محصولات فرهنگي به زبان‌هاي فارسي، عربي و انگليسي ويژه اربعين خبر داد و گفت: با كمك مراكز فرهنگي محصولات مختلف فرهنگي آماده و در حال چاپ هستند.

مسؤول ستاد فرهنگي اربعين تصريح كرد: تعداد قابل توجهي بسته فرهنگي شامل محصولاتي چون كتاب‌هاي ادعيه، پرچم، شال، بروشور و غيره نيز مورد تقاضاي زائران اربعين بود كه با كمك مؤسسات مختلف اين محصولات در حال آماده‌سازي است.

برپايي نمايشگاه و بخش فرهنگي در شش موكب بين راه از جمله ديگر برنامه هايي بود كه احمدي از آنها ياد كرد.

وي از راه‌اندازي پورتال ويژه مباحث فرهنگي اربعين خبر داد و گفت: اين پرتال طي هفته آينده با هدف اطلاع‌رساني ديني در خصوص اربعين به صورت رسمي كار خود را آغاز مي‌كند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین پرتال دانایی فر سفیر حمید احمدی

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات