ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


پورتال ستاد فرهنگي اربعين راه‌اندازي مي‌شود


مسؤول ستاد فرهنگي اربعين از راه‌اندازي پورتال ويژه مباحث فرهنگي اربعين خبر داد و گفت: اين پرتال طي هفته آينده با هدف اطلاع‌رساني ديني در خصوص اربعين به صورت رسمي كار خود را آغاز مي‌كند.

اعضاي ستاد فرهنگي اربعين با حسن دانايي فر سفير ايران در عراق ديدار و گفتگو كردند.

در اين جلسه دانايي فر گزارشي از روند اجرايي آماده سازي نهادها و سازمان‌هاي عراق در زمينه امنيت، اسكان و حمل و نقل در ايام اربعين ارائه كرد.

وي هماهنگي بين مسؤولان اجرايي ايران و عراق را مناسب توصيف كرد و گفت: جلسات مشتركي بين مسؤولان ايراني و عراقي از بخش‌هاي امنيتي، حمل و نقل، شهرداري و استانداري برگزار شد كه نتايج خوبي داشت.

در ادامه حجت الاسلام احمدي مسؤول ستاد فرهنگي اربعين با اشاره به نياز انجام فعاليت‌هاي فرهنگي در ايام اربعين گفت: با توجه به اين نياز، نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني پيشنهاد تشكيل اين ستاد را دادند و اين ستاد با حضور ۲۶ موسسه و نهاد فرهنگي راه اندازي شده است.

وي هدف از تشكيل ستاد فرهنگي اربعين را ابلاغ سياست‌هاي فرهنگي با توجه به شرايط عراق و همچنين هماهنگي و هم افزايي بين نهادها اعلام كرد و گفت: بر اين اساس برنامه جامعي تدوين و هماهنگي‌هاي لازم با مراكز مختلف انجام شد.

مسؤول ستاد فرهنگي اربعين با اشاره به برگزاري بيش از ۲۰ جلسه در ايران گفت: با بسياري از نهادها و سازمانها جلسات خوبي برگزار شده است و تلاش ما اين است كه بخش عمده اي از كار بر عهده سازمانهاي مردم نهاد و هيئت‌هاي مردمي باشد.

احمدي همچنين از راه اندازي ستاد دائمي اربعين جهت فعاليت‌هاي فرهنگي در عراق با همكاري نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري و رايزن فرهنگي عراق در ايران خبر داد و گفت: اميدواريم با راه اندازي اين ستاد و برگزاري جلسات مداوم، شاهد فعاليت‌هاي چشمگيرتري در زمينه فرهنگي باشيم.

وي از توليد محصولات فرهنگي به زبان‌هاي فارسي، عربي و انگليسي ويژه اربعين خبر داد و گفت: با كمك مراكز فرهنگي محصولات مختلف فرهنگي آماده و در حال چاپ هستند.

مسؤول ستاد فرهنگي اربعين تصريح كرد: تعداد قابل توجهي بسته فرهنگي شامل محصولاتي چون كتاب‌هاي ادعيه، پرچم، شال، بروشور و غيره نيز مورد تقاضاي زائران اربعين بود كه با كمك مؤسسات مختلف اين محصولات در حال آماده‌سازي است.

برپايي نمايشگاه و بخش فرهنگي در شش موكب بين راه از جمله ديگر برنامه هايي بود كه احمدي از آنها ياد كرد.

وي از راه‌اندازي پورتال ويژه مباحث فرهنگي اربعين خبر داد و گفت: اين پرتال طي هفته آينده با هدف اطلاع‌رساني ديني در خصوص اربعين به صورت رسمي كار خود را آغاز مي‌كند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین پرتال دانایی فر سفیر حمید احمدی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات