ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


راه‌اندازی ايستگاه های فرهنگی اربعين در بين راه نجف تا كربلا


حجت‌الاسلام دکتر حمید احمدی: هدف از تشكیل این ستاد نمایش عزت و اقتدار شیعه و برگزاری آبرومندانه این همایش عظیم جهانی است و امسال شاهد تحول خوبی در عرصه فرهنگی و خدماتی در ایران و عراق خواهیم بود.

نخستين جلسه ستاد فرهنگی اربعين با حضور حجت الاسلام احمدی، حجت الاسلام اباذری رايزن فرهنگی ايران در عراق، حجت الاسلام احساني كارشناس مسؤول نمايندگي بعثه مقام رهبري و جمعي از نمايندگان نهادها و موسسات در محل نمايندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق تشكیل شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام احسانی ضمن خیرمقدم به مهمانان، گفت: تمام ظرفیت‌های نمایندگی بعثه آماده خدمات رسانی فرهنگی در ایام اربعین هستند.

سپس حجت‌الاسلام حمید احمدی با ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های این ستاد گفت: هدف از تشكیل این ستاد نمایش عزت و اقتدار شیعه و برگزاری آبرومندانه این همایش عظیم جهانی است و امسال شاهد تحول خوبی در عرصه فرهنگی و خدماتی در ایران و عراق خواهیم بود.

وی خاطرنشان كرد: ستاد فرهنگی اربعین با همكاری ۲۶ نهاد، مؤسسه و سازمان‌های مردم نهاد آغاز به كار كرده و این ستاد اقداماتی برای ایجاد هماهنگی‌هایی و هم افزایی فرهنگی در حوزه مراسم اربعین انجام می‌دهد.

حجت‌الاسلام احمدی از تولید محصولات فرهنگی به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی ویژه اربعین خبر داد و گفت: با كمك مراكز فرهنگی محصولات مختلف فرهنگی آماده و در حال چاپ هستند.

مسؤول ستاد فرهنگی اربعین تصریح كرد: تعداد قابل توجهی بسته فرهنگی شامل محصولاتی چون كتاب‌های ادعیه، پرچم، شال، بروشور و غیره نیز مورد تقاضای زائران اربعین بود كه با كمك مؤسسات مختلف این محصولات در حال آماده‌سازی است. برپایی نمایشگاه و بخش فرهنگی در شش موكب بین راه از جمله دیگر برنامه هایی بود كه احمدی از آنها یاد كرد.

وی از راه‌اندازی پرتال ویژه مباحث فرهنگی اربعین خبر داد و گفت: این پرتال طی هفته آینده با هدف اطلاع‌رسانی دینی در خصوص اربعین به صورت رسمی كار خود را آغاز می‌كند.

حجت الاسلام احمدی از تهیه كلیپ و فیلم مورد نیاز پیاده‌روی اربعین خبر داد و گفت: همچنین مداحی‌های مناسبی به زبانهای عربی و فارسی و از مداحان مشهور ايران و عراق جمع آوري شده كه در قالب فلش مموري و لوح فشرده در اختيار همه مواكب بقرار می‌گیرد.

مسؤول ستاد فرهنگی اربعین همچنین از همكاری با سازمان اوقاف و امور خیریه نیز خبر داد و گفت: این سازمان علاوه بر چاپ قرآن، مفاتیح و ادعیه برای زائران از تمام امامزادگان مسیر عبور زائران اربعین در ایران را به عنوان پایگاه‌هایی برای ارائه خدمت به مردم و توزیع بسته‌های فرهنگی در اختیار ستاد قرار داده است.

در ادامه حجت الاسلام اباذری رایزن فرهنگی ایران در عراق نیز گزارشی از فضای فرهنگی اربعین و عراق ارائه كرد.

وی همچنین از راه اندازی ایستگاههای ویژه فرهنگی خبر داد و گفت: هماهنگونه كه ایستگاه‌های خدمات رسانی در بین راه نجف تا كربلا وجود دارد، با هماهنگی ستاد تصمیم داریم چند ایستگاه نیز مخصوص فعالیت‌های فرهنگی در بین راه نجف به كربلا و بصره به ناصریه راه اندازی شود كه پیش بینی می‌شود تاثیر بسیار خوبی داشته باشد.

در ادامه هر یك از نمایندگان موسسات و نهادهای فرهنگی، گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه كردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حمید احمدی اباذری فرهنگی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات