ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سردار شعبانی: راهپیمایی اربعین اوج«قدرت نرم»ایران درجهان


معاون عملیات قرارگاه ثارالله تهران گفت: اربعین اوج اقتدار و قدرت نرم جمهوری اسلامی در کشور عراق بود و رسانه‌های آمریکایی ها اعتراف کردند که ایران با راهپیمایی اربعین عراق را فتح کرد.

سردار ناصر شعبانی معاون عملیات قرارگاه ثارالله تهران, در مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام در بوستان گلزار منطقه15 تهران در سخنانی با بیان اینکه امروز خون شهدای مدافع وطن با خون شهدای مدافع حرم عجین شده است, گفت:این شهدا کسانی بودند که حاضر شدند جان خود را فدا کنند تا ایمان ما از بین رود و بر زمین افتادند تا ما بایستیم.

سردار شعبانی در ادامه با بیان اینکه امروز این تجمعات بزرگ را در دنیا صادر کردیم, اظهار کرد: اربعین اوج اقتدار و قدرت نرم جمهوری اسلامی در کشور عراق بود که میلیون ها نفر در این رزمایش عظیم حضور داشتند و  وقتی آمریکایی‌ها این حماسه بزرگ را مشاهده کردند در رسانه های خوداعتراف کردند که ایرانی ها با راهپیمایی خود در اربعین, عراق را فتح کردند.

وی در ادامه با اشاره به حدیث امام علی(ع) مبنی بر اینکه که ننگ بر مردمی که در خانه خودشان با دشمن بجنگند, گفت:ا مروز از هر مظلومی دفاع می کنیم و بر هر ظالمی می‌تازیم.اگر شهید همدانی و دیگر شهدای مدافع حرم در آن سوی مرز ها به شهادت می رسند, برای این است که دشمن اجازه تعدی به خاک کشور را نداشته باشد.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله با انتقاد از کسانی که به حضور مسشتاری ایران در کشورهای دیگر اعتراض  می‌کنند, گفت: اگر ما در آن سوی مرزها و در مرز اسرائیل دشمن را زمین گیر نکنیم باید با او در خلیج فارس مقابله کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: اکثر کشورها و کسانی که پشتشان به جای خدا به کدخدا گرم است با انتخاب رئیس جمهور جدید آمریکا لرزه بر اندامشان افتاد اما مردم ایران این موضوع برایشان اهمیتی ندارد زیرا به خدا توکل دارند. 

سردار شعبانی با اشاره به وقایع صدر اسلام و زمان رحلت پیامبر گفت: پیغمبر با دل شکسته از دنیا رفت اما آن چنان ملت ایران تربیت شده اند که وقتی امام(ره) رحلت کردند فرمودند به دلی آرام و ضمیری مطمئن از بین شما می روم زیرا امام می داند اگر این بار خبرگانی جمع شوند از تصمیمشان علی بیرون می‌آید.

برپایه این گزارش، صبح امروز  پیکر دو شهید گمنام 24 و 33 ساله که در عملیات محرم در شرهانی و عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسیده اند، پس از تشییع بر روی دستان مردم،در بوستان گلزار واقع در انتهای خیابان 17 شهریور جنوبی به خاک سپرده  شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: راهپیمایی اربعین - قدرت نرم - ایران

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات