ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تردد بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از مرز مهران


استاندار ایلام از تردد بیش از 2 میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از مرز مهران خبر داد.

محمدرضا مروارید گفت: تردد بیش از یک میلیون و ۱۰۰هزار نفر در رفت و یک میلیون ۲۰۰ هزار نفر در برگشت یک حماسه بزرگی است که مدیریت و تامین امنیت آنم در عراق تنها از کشوری چون جمهوری اسلامی بر می آید که اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشاند.

 
وی با تسلیت شهادت جمعی از زائران اربعین در حادثه تروریستی حله و درگذشت تعدادی از هم‌وطنان در سانحه‌ی قطار، یاد و خاطره‌ی مرحوم آیت‌الله موسوی‌اردبیلی را گرامی داشت و اظهار کرد: این مرجع عالی‌قدر از پیشگامان نهضت امام بودند و در زمانی که به‌واسطه تبعید عمویم به خلخال با اردبیل ارتباط داشتیم شاهد فعالیت‌های آن مرحوم مبارز، در مبارزه با نظام ستم‌شاهی بودیم.
 
استاندار ایلام با تأکید بر اینکه مرحوم موسوی اردبیلی از پیشگامان نهضت امام بودند و مهم‌ترین ویژگی ایشان نگاه تشکیلاتی بود و ره‌آورد این نگاه در تأسیس مؤسساتی مانند «مفید» خود را نشان داد، گفت: وی در دوران دفاع مقدس با جبهه‌ها در ارتباط نزدیک بود و در کارهای اجرایی که بر عهده داشتند با نهایت دقت عمل می‌کرد و امین امام و مردم بود.
 
مروارید در ادامه ضمن قدردانی از زحمات مردم و مدیران در پذیرایی از زائران اباعبدالله، ادامه داد: هرچند یک‌طرفه کردن محورها گره‌های ترافیکی را برداشت و ابتکار خوبی بود اما موجب گلایه مردم در برخی نقاط شد، چون مردم مایل بودند هم در رفت و هم در برگشت در خدمت زائران باشند و از آنان پذیرایی کنند.

ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: محمدرضا مروارید - زائران اربعین - استاندار ایلام

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات