ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تردد بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از مرز مهران


استاندار ایلام از تردد بیش از 2 میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از مرز مهران خبر داد.

محمدرضا مروارید گفت: تردد بیش از یک میلیون و ۱۰۰هزار نفر در رفت و یک میلیون ۲۰۰ هزار نفر در برگشت یک حماسه بزرگی است که مدیریت و تامین امنیت آنم در عراق تنها از کشوری چون جمهوری اسلامی بر می آید که اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشاند.

 
وی با تسلیت شهادت جمعی از زائران اربعین در حادثه تروریستی حله و درگذشت تعدادی از هم‌وطنان در سانحه‌ی قطار، یاد و خاطره‌ی مرحوم آیت‌الله موسوی‌اردبیلی را گرامی داشت و اظهار کرد: این مرجع عالی‌قدر از پیشگامان نهضت امام بودند و در زمانی که به‌واسطه تبعید عمویم به خلخال با اردبیل ارتباط داشتیم شاهد فعالیت‌های آن مرحوم مبارز، در مبارزه با نظام ستم‌شاهی بودیم.
 
استاندار ایلام با تأکید بر اینکه مرحوم موسوی اردبیلی از پیشگامان نهضت امام بودند و مهم‌ترین ویژگی ایشان نگاه تشکیلاتی بود و ره‌آورد این نگاه در تأسیس مؤسساتی مانند «مفید» خود را نشان داد، گفت: وی در دوران دفاع مقدس با جبهه‌ها در ارتباط نزدیک بود و در کارهای اجرایی که بر عهده داشتند با نهایت دقت عمل می‌کرد و امین امام و مردم بود.
 
مروارید در ادامه ضمن قدردانی از زحمات مردم و مدیران در پذیرایی از زائران اباعبدالله، ادامه داد: هرچند یک‌طرفه کردن محورها گره‌های ترافیکی را برداشت و ابتکار خوبی بود اما موجب گلایه مردم در برخی نقاط شد، چون مردم مایل بودند هم در رفت و هم در برگشت در خدمت زائران باشند و از آنان پذیرایی کنند.

ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: محمدرضا مروارید - زائران اربعین - استاندار ایلام

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات