ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اسکان 185 هزار زائر اربعین در مدارس ایلام


رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: 185 هزار زائر اربعین حسینی (نفر روز) امسال در 104 مدرسه و مکان اقامتی این اداره اسکان داده شده اند.

فارس شریفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این زائران در 14منطقه آموزشی استان که در مسیرهای منتهی به شهرستان مرزی مهران و تردد زائران اربعین حسینی بوده بصورت شبانه روزی اسکان داده شده اند. 
وی ادامه داد: در این مدت دو هزار و 791 فرهنگی استان و 15 هزار و 731 دانش آموز در پذیرایی از زائران اربعین حسینی مشارکت و همکاری داشته اند.
وی تعداد موکب های مشارکتی این اداره کل را 16 ایستگاه عنوان کرد و گفت: در این موکب ها در مجموع 36 هزار و 84بسته شامل ادعیه، تبسیج و مهر بین زائران توزیع شده است.
وی با اشاره به تشکیل ستاد اربعین در این سازمان، بکارگیری 51 مورد وسایل نقلیه ، توزیع 35هزار بطری آب معدنی، فراهم کردن زمینه پارک بیش از هشت هزار خودرو زائران، توزیع 316 هزار و 448 مورد بسته غذایی، و جذب وجوهات مشارکتی دانش آموزان و فرهنگیان به مبلغ بیش از 166 میلیون ریال را از دیگر خدمات این سازمان در اربعین امسال برشمرد.
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام بیش از یک میلیون زائر اربعین امسال در مرز مهران به عتبات عالیات اعزام شدند.
مرز مهران بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است. 
مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد. 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: مرز بین المللی مهران- زائران اربعین - موکب های مشارکتی - استان ایلام

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات