ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اسکان 185 هزار زائر اربعین در مدارس ایلام


رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: 185 هزار زائر اربعین حسینی (نفر روز) امسال در 104 مدرسه و مکان اقامتی این اداره اسکان داده شده اند.

فارس شریفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این زائران در 14منطقه آموزشی استان که در مسیرهای منتهی به شهرستان مرزی مهران و تردد زائران اربعین حسینی بوده بصورت شبانه روزی اسکان داده شده اند. 
وی ادامه داد: در این مدت دو هزار و 791 فرهنگی استان و 15 هزار و 731 دانش آموز در پذیرایی از زائران اربعین حسینی مشارکت و همکاری داشته اند.
وی تعداد موکب های مشارکتی این اداره کل را 16 ایستگاه عنوان کرد و گفت: در این موکب ها در مجموع 36 هزار و 84بسته شامل ادعیه، تبسیج و مهر بین زائران توزیع شده است.
وی با اشاره به تشکیل ستاد اربعین در این سازمان، بکارگیری 51 مورد وسایل نقلیه ، توزیع 35هزار بطری آب معدنی، فراهم کردن زمینه پارک بیش از هشت هزار خودرو زائران، توزیع 316 هزار و 448 مورد بسته غذایی، و جذب وجوهات مشارکتی دانش آموزان و فرهنگیان به مبلغ بیش از 166 میلیون ریال را از دیگر خدمات این سازمان در اربعین امسال برشمرد.
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام بیش از یک میلیون زائر اربعین امسال در مرز مهران به عتبات عالیات اعزام شدند.
مرز مهران بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است. 
مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد. 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: مرز بین المللی مهران- زائران اربعین - موکب های مشارکتی - استان ایلام

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات