ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تحقق 135درصدي برنامه اسكان زائران اربعين


رئيس كميته مشاركت‌هاي مردمي، اسكان و تغذيه ستاد مركزي اربعين از تحقق 135درصدي برنامه اسكان و تغذيه زائران اربعين حسيني امسال خبرداد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني الاربعین به نقل از روابط عمومي ستاد بازسازي عتبات عاليات، حسن پلارك افزود: تاكنون بيش از 2ميليون هموطن از زيارت اربعين بازگشته‌اند و موكب‌هاي ايراني زير نظر ستاد بازسازي عتبات عاليات تا 25ماه صفر به زائران خدمت مي كردند.

رئيس كميته مشاركت‌هاي مردمي، اسكان و تغذيه ستاد مركزي اربعين، استقبال چشمگير و حضور زود هنگام و ميليوني زائران را يكي از ويژگي‌هاي اربعين حسيني امسال برشمرد و گفت: در حالي كه برنامه ما و بسياري از موكب‌هاي عراقي، ارائه خدمات از دهم ماه صفر بود اما در عمل از پنجم ماه صفر، پذيراي خيل عظيم زائران ايراني و غيرايراني بوديم.

وي اظهار كرد: ظرفيت اسكان زائران در پايانه‌هاي مرزي، شهرهاي نجف، كربلا، سامراء، كاظمين و مسير پياده روي اربعين با همت خيرين، ناذران، هيات هاي مذهبي و همكاري برخي دستگاه‌ها و نهادها، بيش از 2برابر، نسبت به سال قبل افزايش يافت.

وي افزود: در برنامه‌ريزي‌هايي كه از ماه‌ها قبل صورت گرفته بود، ايجاد ظرفيت اسكان 700تا 900هزار زائر در روز، هدف گذاري شده بود كه در عمل ميزان خدمات اراده شده در اين ايام، 35 درصد از برنامه پيش‌بيني شده فراتر رفت.

پلارك خاطرنشان كرد: ميزبانان اصلي مراسم اربعين حسيني، مردم و دولت عراق هستند و ما تنها با هدف مشاركت در فيض ميزباني زائران و به نمايندگي از خود مردم، كمك‌ها را جمع‌آوري و مواكب و خادمان را اعزام كرديم.

وي اظهار كرد: وقتي صحبت از اسكان 900 هزار زائر مي‌شود، يعني هر زائر دست‌كم 2 پتو نياز دارد؛ از اين رو ستاد بازسازي عتبات عاليات با همكاري دستگاه‌هاي ذيربط، امكان اعزام و تردد 2 هزار كاميون و تريلر به عراق، آنهم براي مدت 20 روز را مديريت كرد كه اصلا براساس قوانين گمركي دو كشور و در شرايط معمول، مقدور نيست.

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات، تصريح كرد: استقبال زائران به شكلي بود كه كميته مشاركت‌هاي مردمي، اسكان و تغذيه براي جلوگيري از بحران در 15 ماه صفر 100 دستگاه كاميون ديگر، حامل مواد غذايي و پتو را به عراق فرستاد.

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات در خصوص اعزام خادمان گفت: نزديك به 15هزار خادم با ويزاي خاص اعزام كرديم كه حدود 30هزار تن نيز به اين شمار در عراق افزوده شد.

وي، بيتوته زائران در شهرهاي سامراء و كاظمين را يكي ديگر از ويژگي‌هاي اربعين امسال برشمرد و اظهار كرد: امكان اسكان و تعذيه روزانه 60 تا 70هزار زائر در شهر سامرا فراهم شد كه به قول توليت حرم مطهر امامين عسكريين (ع)، گرد غربت را از اين حرم مطهر زدود.

پلارك افزود: در شهر كاظمين 45هزار زائر و در صحن و شبستان در حال تكميل حضرت زهرا(س) در جوار حرم مطهر علوي نيز 70هزار زائر، روزانه اسكان داده شد.

وي با بيان اينكه هنوز فرصت مشاركت در فيض اربعين حسيني باقي است ، خاطرنشان كرد:آن دسته از هموطنان كه به هردليلي توفيق حضور و درك راهپيمايي اربعين را نداشتند مي‌توانند با اهداء كمك‌هاي نقدي به شماره حساب 1040 بانك‌هاي ملي، ملت و پست بانك يا شماره گيري كد ستاره 780 ستاره 1040 ، مربع در ثواب ميزباني زائران مشاركت كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: ستاد بازسازي عتبات عاليات - حسن پلارك - اربعین - اسكان و تغذيه - ستاد مركزي اربعين

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات