ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اوحدی: بیش از 95درصد زائران اربعین به میهن بازگشتند


رئیس سازمان حج و زیارت از بازگشت بیش از 95 درصد زائران اربعین به کشورمان خبر داد.

سعید اوحدی در حاشیه نمایشگاه عملکرد بسیج در دهه 90 گفت: امسال باتوجه به حضور بیش از دومیلیون نفر از زائران کشورمان و زائرانی از 35 کشور حماسه بسیار باشکوه و زیبایی ثبت شد.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تلاش مردم کمیته های سیزده گانه ستاد مرکزی اربعین برای برگزاری این حماسه باشکوه گفت : بطور یقین ما در ستاد مرکزی اربعین و در کمیته های اجرایی کاستی هایی داشتیم که برای برای رفع آن در سال آینده آسی شناسی کنیم.
 
 
وی درباره حوادث تروریستی اخیر در حله عراق و به شهادت رسیدن جمعی از هموطنانمان گفت: به هر حال  دشمن بعد از شکست های بسیار سنگینی که در موصل و حلب متحمل شد و پس از آن حماسه بسیار زیبا و باشکوه اربعین با عزت تحقق پیدا کرد به دنبال این بودند که آن حرص و کینه و در واقع زبونی خودشان را به یک شکلی نشان دهند.
 
 
وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی هم  پس از هر عملیات و پیروزی رزمندگان ما، دشمن بدنبال آن بود تا با عملیات تروریستی شکست خود را جبران کند اما در پایان با عزت و سربلندی برای جمهوری اسلامی ایران خون شهدا دامن آنها را گرفت.
 
 
اوحدی گفت: اکنون هم خون شهدای مظلوم حادثه حله دامن مجموعه تکفیری تروریستی داعش را خواهد گرفت و انشا الله ملت و ارتشهای عراق و سوریه در میدان های جنگ با پشتیبانی مدافعان حرم انشا الله پاسخ دندان شکنی را به آنها خواهند داد.

ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سعید اوحدی - ستاد مرکزی اربعین - شهدای مظلوم حادثه حله - بازگشت زائران

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات