ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سركنسول ايران در كربلا خبر داد؛ صدور 1400 برگه عبور براي زائران اربعين و فوت 20 زائر در كربلا


حسينيان از صدور 1400 برگه عبور براي زائران اربعين خبر داد و گفت: زائراني كه گذرنامه خود را گم كرده بودند يا رواديد آنها مهر ورود به كشور عراق نداشت به كنسولگري مراجعه كرده و برگه عبور دريافت كردند.

ميرمسعود حسينيان در جلسه بررسي و ارزيابي فعاليت هاي انجام شده در ايام اربعين حسيني (ع) كه در دفتر بعثه مقام معظم رهبري برگزار شد آمار تعداد زائراني را كه در بازه زماني يكم تا بيست و چهارم صفر عازم شهر مقدس كربلا شدند بيش از 2/2 ميليون نفر اعلام و با اشاره به آغاز زودهنگام پياده روي زائران ايراني، از همكاري موكب هاي عراقي در اسكان زائران تشكر كرد.

وي با اشاره به پايان مراسم اربعين حسيني، گفت: بيش از يك ميليون و 800 هزار زائر پس از درك زيارت اربعين عازم كشور شده اند و در حال حاضر با پايان مراسم اربعين و جمع آوري موكب هاي حسيني، دو موضوع اسكان و تغذيه 150 هزار زائر مطرح است.

حسينيان در ادامه مراحل پيگيري امور گمشدگان را طولاني ارزيابي كرد و گفت: متأسفانه علي رغم توجيه هايي كه درباره زائران به ويژه خردسالان و كهنسالان مبني بر تهيه گردن آويز با مشخصات كامل صورت گرفت، اما توصيه ها مؤثر واقع نشد و همچنان درگير امور گمشدگان هستيم.

وي با اشاره به ورود بدون ويزاي برخي از زائران به كشور عراق، اظهار داشت: وقتي از اين زائران مي پرسيم كه چرا به قانون كشور ايران و عراق احترام نگذاشته اند و بدون ويزا وارد اين كشور شده اند، مي گويند عشق به امام حسين (ع) كه بايد گفت عشق به امام حسين (ع) دليل بي نظمي نمي شود.

سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلا از صدور 1400 برگه عبور براي زائران اربعين خبر داد و گفت: زائراني كه گذرنامه خود را گم كرده بودند و يا رواديد آنها مهر ورود به كشور عراق را نداشت، به كنسولگري مراجعه كرده و برگه عبور دريافت كردند و از روز گذشته هم هدايت شدند تا براي خروج از عراق مستقيما به نقاط مرزي بروند.

وي همچنين با اشاره به فعاليت خودپردازهاي بانك ها در نقاط مختلف شهر مقدس كربلا از تبادل پولي زائران اربعين به ارزش 10 ميليارد تومان خبر داد.

حسينيان آمار زائران فوت شده در ايام اربعين را حدود 30 نفر اعلام كرد كه 20 زائر در كربلا، 5 زائر در بغداد و 3 زائر بر اثر تصادف در حله فوت شده اند.

وي البته آماري از زائران فوت شده در نجف، كاظمين و سامرا و عمليات تروريستي اعلام نكرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - كربلا - ميرمسعود حسينيان - اربعين حسيني (ع) - بعثه مقام معظم رهبري

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات