ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


با پايان مراسم باشكوه اربعين؛ مواكب عزاي حسيني در كربلاي معلا جمع آوري شد


مواكب عزاي اباعبدالله الحسين (ع) كه براي پذيرايي از زائران آن حضرت در ايام اربعين و در كربلاي معلا برپا شده بودند، جمع آوري شده يا در حال جمع آوري هستند.

امسال مراسم اربعين حسيني همچون سالهاي گذشته و بلكه بهتر و باشكوه تر با حضور ميليونها زائر شيفته و دلداده اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام در شهر مقدس كربلا برگزار شد.

آنچه از همه بيشتر در اين مراسم باشكوه به چشم مي آمد، برپايي مواكب عزاي حسيني بود كه از زائران اباعبدالله الحسين (ع) با تمام تلاش و در بهترين شرايط و با فراهم آوردن بهترين امكاناتي كه داشتند، پذيرايي مي كردند.

مردم كشور عراق اعتقاد خاصي نسبت به پذيرايي از زائران امام حسين (ع) در ايام مختلف سال دارند كه اين خدمتگزاري بيشتر در ايام اربعين بروز و ظهور پيدا مي كند و آن هم به سبب اهميت ويژه اين ايام و ازدحام زائران در كربلا است.

اما اربعين حسيني (ع) با همه زيبايي هايش به پايان رسيد و ميزبانان ميهمان نواز كربلا در حال جمع آوري موكب هايشان هستند و با مدد از امام حسين (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع)، خود را براي سالي ديگر آماده مي كنند.

اين در حالي است كه به گفته ميرمسعود حسينيان سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلا، مواكبي كه از سوي ايرانيان در كربلا تدارك ديده شده، تا دو روز آينده برپا است و خدمات كنسولي به زائران اربعين سيدالشهدا (ع) ارائه مي شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-جمع کردن موکب ها

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات