ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


با پايان مراسم باشكوه اربعين؛ مواكب عزاي حسيني در كربلاي معلا جمع آوري شد


مواكب عزاي اباعبدالله الحسين (ع) كه براي پذيرايي از زائران آن حضرت در ايام اربعين و در كربلاي معلا برپا شده بودند، جمع آوري شده يا در حال جمع آوري هستند.

امسال مراسم اربعين حسيني همچون سالهاي گذشته و بلكه بهتر و باشكوه تر با حضور ميليونها زائر شيفته و دلداده اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام در شهر مقدس كربلا برگزار شد.

آنچه از همه بيشتر در اين مراسم باشكوه به چشم مي آمد، برپايي مواكب عزاي حسيني بود كه از زائران اباعبدالله الحسين (ع) با تمام تلاش و در بهترين شرايط و با فراهم آوردن بهترين امكاناتي كه داشتند، پذيرايي مي كردند.

مردم كشور عراق اعتقاد خاصي نسبت به پذيرايي از زائران امام حسين (ع) در ايام مختلف سال دارند كه اين خدمتگزاري بيشتر در ايام اربعين بروز و ظهور پيدا مي كند و آن هم به سبب اهميت ويژه اين ايام و ازدحام زائران در كربلا است.

اما اربعين حسيني (ع) با همه زيبايي هايش به پايان رسيد و ميزبانان ميهمان نواز كربلا در حال جمع آوري موكب هايشان هستند و با مدد از امام حسين (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع)، خود را براي سالي ديگر آماده مي كنند.

اين در حالي است كه به گفته ميرمسعود حسينيان سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلا، مواكبي كه از سوي ايرانيان در كربلا تدارك ديده شده، تا دو روز آينده برپا است و خدمات كنسولي به زائران اربعين سيدالشهدا (ع) ارائه مي شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-جمع کردن موکب ها

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات