ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


با پايان مراسم باشكوه اربعين؛ مواكب عزاي حسيني در كربلاي معلا جمع آوري شد


مواكب عزاي اباعبدالله الحسين (ع) كه براي پذيرايي از زائران آن حضرت در ايام اربعين و در كربلاي معلا برپا شده بودند، جمع آوري شده يا در حال جمع آوري هستند.

امسال مراسم اربعين حسيني همچون سالهاي گذشته و بلكه بهتر و باشكوه تر با حضور ميليونها زائر شيفته و دلداده اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام در شهر مقدس كربلا برگزار شد.

آنچه از همه بيشتر در اين مراسم باشكوه به چشم مي آمد، برپايي مواكب عزاي حسيني بود كه از زائران اباعبدالله الحسين (ع) با تمام تلاش و در بهترين شرايط و با فراهم آوردن بهترين امكاناتي كه داشتند، پذيرايي مي كردند.

مردم كشور عراق اعتقاد خاصي نسبت به پذيرايي از زائران امام حسين (ع) در ايام مختلف سال دارند كه اين خدمتگزاري بيشتر در ايام اربعين بروز و ظهور پيدا مي كند و آن هم به سبب اهميت ويژه اين ايام و ازدحام زائران در كربلا است.

اما اربعين حسيني (ع) با همه زيبايي هايش به پايان رسيد و ميزبانان ميهمان نواز كربلا در حال جمع آوري موكب هايشان هستند و با مدد از امام حسين (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع)، خود را براي سالي ديگر آماده مي كنند.

اين در حالي است كه به گفته ميرمسعود حسينيان سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلا، مواكبي كه از سوي ايرانيان در كربلا تدارك ديده شده، تا دو روز آينده برپا است و خدمات كنسولي به زائران اربعين سيدالشهدا (ع) ارائه مي شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-جمع کردن موکب ها

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات